28. sept
Tööstusmetallid on mõne erandiga sattunud viimastel nädalatel müügisurve alla, sest Hiina kinnisvaraarendajat Evergrandet ähvardab pankrot ning Föderaalreservi eelmise nädala kohtumisel vihjati intresside oodatust varasemale tõstmisele. Pikem trend on aga jätkuvalt üles.
Toostusuudised.ee toetajad:
Tere piimatööstus muutis tänasest piimadel säileaja märgistust, asendades „kõlblik kuni“ märke „parim enne“ märgistusega. Nii aidatakse kaasa toiduraiskamise vähendamisele ning nüüd saab tähtajani jõudnud piimatooteid ka näiteks Toidupangale annetada.
Andmaks Ida-Virumaa ettevõtjatele aega valmistada ette oma tootmistegevusega seotud investeeringute toetamist, pikendasid Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) ja rahandusministeerium tööstusinvesteeringute taotluste esitamise tähtaega kuni selle aasta 31. detsembrini.
Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul tagab valitsuse otsus jätta ära elektri, gaasi ja diislikütuse aktsiisitõus transpordi ja energeetika sektorite stabiilsema arengu ja aitab toime tulla madalama sissetulekutega inimestel.
Praegu on suurimaks väljakutseks plastpakendite vähendamine, sest planeet on plasti uppumas, märgib trüki- ja pakenditööstuse Kroonpress AS-i juht Andres Kull Äripäeva Infopanga värskes valdkonna aastaraportis.
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077