Dagöplast kasvatas 2024. aastal käivet 7,5% ning müügitulu küündis 19,3 miljoni euroni. Selle juures teenis tööstus 1,22 miljonit ärikasumit, tunamullu oli see 800 000 eurot, kirjutas Äripäev.
Kile ja keskkonnasõbralik ühes lauses ei tundu just tavapärane kombinatsioon, kuid just sedaviisi on korraldanud oma tootmise Hiiumaa roheluses tegutsev Dagöplast. Ümbertöödeldud materjalidest kile tootmine on Dagöplasti DNA-s olnud alates ettevõtte loomisest 1998. aastal, viimastel aastatel on jõudsasti kasvanud biolaguneva ja komposteeruva kile valmistamise osakaal. Viimastes näeb ettevõtte juht Kulvo Pendra suurt potentsiaali. Oma äri veelgi jätkusuutlikumalt korraldamiseks on asunud Dagöplast EISi toel, meetme „Tootmisettevõtja ärimudeli muutmise toetus“ abil roheteekonnale.
Hiiumaal tegutsev plastitööstus Dagöplast suurendab oluliselt biolaguneva plasti tootmist ja kavandab ka kahe tehasehoone ühendamist, rääkis Dagöplasti tegevjuht Kulvo Pendra Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.