Eesti on silmapaistev digiriik, kus on elaniku kohta enim ükssarvikuid – üle miljardi dollari väärtusega iduettevõtteid – ning Euroopa suurim iduettevõtete tihedus. VivaTechil tutvustavad Eesti ettevõtted lahendusi, mis hõlmavad valdkondi alates rohetehnoloogiast ja tervisetehnoloogiast kuni nutika pakendamise ja transpordini.
Põlvamaal tegutsev palkmajatootja Estonian Log Cabins tegi edukalt oma esimesed sammud Lõuna-Korea turule sisenemiseks. Ettevõtte tegevjuhi Mikk Volkovi sõnul oli Lõuna-Koreas messil osalemine nende jaoks viimase hetke otsus, kuid vaatamata lühikesele ettevalmistusajale õnnestus juba esimesel messipäeval müüa kaks palkmaja.
Saates "Tööstusuudised eetris" on külas majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo, kellega räägime ekspordist ja värskelt valminud ekspordistrateegiast, aga ka bürokraatia vähendamisest ja konkurentsivõimest ning kaitsetööstusest. Juttu on ka mai keskel toimunud Euroopa Liidu väliskaubandusministrite kohtumisest. „Kolleegide meeleolu väga must ei olnud, aga samas pole keegi ka õnnelik sellise potentsiaalse kaubanduspinge või ‑sõja üle,“ kirjeldas Keldo kohtumist.
Iirimaal on aastaid kestnud ja aina süvenenud eluasemekriis, mis annab Eesti majatootjatele võimalusi turule sisenemiseks. Eesti puitmajasektor külastas Dublini ehitusmessi ja uuris Iirimaa turupotentsiaali lähemalt.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.