6. juuli
Enefit Green rajab Ida-Virumaale Lüganuse valda tuulest ja päikesest elektrit tootva hübriidpargi, mis käivitub juba järgmisel aastal. Selline hübriidlahendus suures mahus elektri tootmiseks on Eestis esmakordne.
Toostusuudised.ee toetajad:
Lauri Kalm on töötanud seitse ja pool aastat ABB-s peatootmisliinide juhina, tootmisliini juhina, projektijuhina ning erinevatel inseneri ametikohtadel. 2022. aastast töötab ta Ericssonis tootmisjuhina, kuid ei ole unustanud ka oma alma mater'it Tallinna Tehnikaülikooli. Praegu õpib ta Tartus juhtimist ja leiab, et erinevad juhtide põlvkonnad peaksid "klaasseinad" endi vahelt lõhkuma.
Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži doktorant Olga Pihl kaitses edukalt teadustöö polümeerjäätmete ringlussevõtust.
Euroopa Liidu tuumasünteesi uuringute konsortsium EUROfusion alustas Euroopa esimese tuumasünteesil põhineva näidiselektrijaama DEMO väljatöötamist. Ettevõtmisega on seotud ka kaks Tartu Ülikooli füüsika instituudi uurimisrühma.
Nutika energiajuhtimise ettevõte Eaton osaleb võtmepartnerina üle-Euroopalises uurimis- ja innovatsiooniprojektis, et luua vajalikud tehnoloogiad ja ärimudelid elektrisõidukite laadimise infrastruktuuri arendamiseks. Pea 10 miljoni euro suurune projekt kestab neli aastat ja hõlmab kogu elektriautode laadimise ahelat.
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077