Hanza Mechanicsi kogemus: digitaliseeritud värbamisprotsess on korralik ajavõit
Hiljuti kogu värbamisprotsessi digitaliseerinud metallitööstus Hanza Mechanics tunneb sellest sammust reaalset kasu - andmed on ühes turvalises kohas, kandidaate saab omavahel võrrelda ja värbamisprotsess muutus oluliselt kiiremaks.
Oma kogemusi värbamisprotsessi digitaliseerimisest jagasid Eesti Masinatööstuse Liiduga veebiseminaril Hanza Mechanics personalijuht Marika Maschorov ja värbamistarkavara tootja Recruri asutaja ja tegevjuht Marit Alaväli.
Elektromehaanikaettevõte Inission Tallinn lähenes kvalifitseeritud töötajate puuduse probleemile avatud meelega ning täna töötavad nende Lagedil asuvas tehases eesti-, vene- ja ukrainakeelsete inimeste kõrval töötajad, kes on pärit Egiptusest, Jeemenist, Iraagist, Süüriast ja Sudaanist.
Tööstussektori väikesepalgalised töötajad vajavad motiveerivaid lisaboonuseid, rõhutab värbamisekspert Kerli Kadak. Renditööjõu ettevõte Finesta peab neid eriti oluliseks elektroonikatööstuses, kus lihtsama töö eest makstav palk jääb teistele tööstusharudele alla.
Eesti tööturul on täna piisavalt mehaanikainsenere, kellel on ka juba valdkondlik kogemus. Veidi keerulisem on tööjõu olukord tarkvaraarendajate ja elektri- ning elektroonikainseneride seas, sõnab Milrem Roboticsi personalijuht Kairi Haga.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.