Orkla jätkusuutlikkuse uuring: eestlaste kestlikud hoiakud ei jõua tegudeni
Orkla Grupp viis juba kolmandat aastat Põhjamaades ja Baltikumis läbi jätkusuutlikkuse uuringu, millest selgus, et peamised murekohad seitsme riigi lõikes aastatega muutunud ei ole.
Põhjamaades on kõige põletavamateks keskkonnateemadeks globaalne kliimasoojenemine ja plastik ookeanis, Balti riikides metsade kestlikkus ja jäätmemajandus, selgub uuringust. Prügi sorteerimises ollakse aasta-aastalt tublimad, kuid jätkuvalt on inimestel keeruline aru saada, kas toode ja pakend selle ümber on kestlik või mitte.
Orkla gruppi kuuluv Põltsamaa Felix teatas äsja, et pakkimisrobotite Roberti ja Roberta kõrval on tööd alustanud ka kolmas robot Robotiina, kelle ülesandeks saab valmistoidu pakkimine. Tehase juhi Indrek Grossthali sõnul tehti uue roboti puhul kolm põhimõttelist muudatust.
Eestis Kalevi ja Põltsamaa tehaseid omav Orkla on kantud maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete Corporate Knights Global 100 indeksisse, mida esitleti Maailma Majandusfoorumil 25. jaanuaril. Indeks on saja maailma kõige jätkusuutlikuma ettevõtte edetabel, mis põhineb kokku 8080 ettevõtte analüüsil.
Orkla kontsern, kuhu kuuluvad ka Eestis tegutsevad Kalevi kommivabrik ja Põltsamaa toidutootmine, on S&P Dow Jonesi indeksite poolt tunnistatud üheks kolmest juhtivast toiduettevõttest Euroopas.
Järjekorras kümnendas saates sarjast "Digipööre kaubanduses ja tööstuses" tuleb juttu nii tehases töötavatest robotitest kui tarkvararobotitest. Saate külalised on Orkla Eesti Põltsamaa tehase juht Indrek Grossthal ja Columbus Eesti digitaliseerimisekspert Toomas Olli.
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.