Tehnoloogiaettevõte GScan hakkab Riigikantselei tellimusel arendama sildade toimivuse ja konstruktsiooni seisukorra hindamist.
![Tõrvandi tehnopargis tegutseva GScani juht Marek Helm kinnitab, et nende pakutav lahendus sildade hindamiseks näeb muutusi kontruktsioonides kuni kümne meetri sügavusel betoonikihis.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=8c4197eb-231b-5e1d-8552-4f6f82e6f788&width=3840&q=70)
- Tõrvandi tehnopargis tegutseva GScani juht Marek Helm kinnitab, et nende pakutav lahendus sildade hindamiseks näeb muutusi kontruktsioonides kuni kümne meetri sügavusel betoonikihis. Foto: Andras Kralla
Eksperimentaalarenduse eesmärk on välja töötada uus metoodika, mis võimaldaks täpsemat ja usaldusväärsemat hindamist olemasolevate sildade sisemiste struktuuride seisukorra kohta. Nendeks on raudbetoonis olev armatuurteras, järelpingestussüsteem või betooni enda seesmised kahjustused.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti süvatehnoloogiaettevõte GScan sihib revolutsioonilise müüonkiirgusel põhineva tehnoloogiaga uut globaalset turgu – infrastruktuuriobjektide diagnostikat.
Eesti süvatehnoloogia ettevõte GScan alustab aprillis Paldiski tuumaobjekti läbivalgustamist müüonskanneriga. Riigiettevõtte AS A.L.A.R.A. ja GScani vahel sõlmitud 1,67 miljoni euro suuruse lepingu tulemusel valmivad Paldiski reaktoritest detailsed 3D kujutised, mille abil saab reaktorid lammutada ja tuumajäätmed turvaliselt lõpphoidlasse paigutada.
Turva- ja kaitsevaldkonnas murrangulist skaneerimistehnoloogiat arendav Eesti ettevõte GScan avas Tartu lennujaama külje all oma esimese katsetehase. Uue aasta algusest hakkavad tootmise arenduskeskusest reaalsesse kasutusse jõudma tänapäeva röntgenitega võrreldes ülikõrge tulemuslikkusega ning ohutut kiirgust kasutavad turvaskannerid.
Eestis tegutsevate süvatehnoloogia ettevõtete käive kasvas tänavu esimeses kvartalis kolmandiku võrra ja kaasatud investeerignute maht viis korda.
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.