Eesti süvatehnoloogiaettevõte GScan sihib revolutsioonilise müüonkiirgusel põhineva tehnoloogiaga uut globaalset turgu – infrastruktuuriobjektide diagnostikat.

- GScan tegevjuht Marek Helm seadme prototüübiga.
- Foto: Andras Kralla
2018. aastal kukkus Itaalias Genovas kokku maanteesild, tragöödias hukkus 43 inimest. Paljud 20. sajandi keskel ehitatud sillad on jõudmas oma elukaare lõpuni ning vajaksid hädasti rekonstrueerimist. Näiteks USAs on hinnanguliselt 44 000 kehvas olukorras silda, millest kõik ei vaja küll kohest rekonstrueerimist, kuid mida tuleks tähelepanelikumalt jälgida. Probleem on selles, et paljude sillatüüpide puhul on diagnostika kas äärmiselt kallis või väga keeruline – siin tulebki appi Eesti ettevõte GScan.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti süvatehnoloogia ettevõte GScan alustab aprillis Paldiski tuumaobjekti läbivalgustamist müüonskanneriga. Riigiettevõtte AS A.L.A.R.A. ja GScani vahel sõlmitud 1,67 miljoni euro suuruse lepingu tulemusel valmivad Paldiski reaktoritest detailsed 3D kujutised, mille abil saab reaktorid lammutada ja tuumajäätmed turvaliselt lõpphoidlasse paigutada.
Turva- ja kaitsevaldkonnas murrangulist skaneerimistehnoloogiat arendav Eesti ettevõte GScan avas Tartu lennujaama külje all oma esimese katsetehase. Uue aasta algusest hakkavad tootmise arenduskeskusest reaalsesse kasutusse jõudma tänapäeva röntgenitega võrreldes ülikõrge tulemuslikkusega ning ohutut kiirgust kasutavad turvaskannerid.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.