E-Piima suhted investoriga kiskusid hapuks: hollandlased panid lauale karmi pakkumise

Suhted Paide juustutehase aktsionäride vahel läksid korra juba nii nugadele, et Hollandi võtmeinvestor pani lauale pakkumise: kas E-Piim ostab nad pea 30 miljoni euro eest välja või võtavad ise 1 euro eest suurosaluse.
Jaanus Murakas veab nii piimaühistut kui ka Paide tehast, mille edasist juhtimist praegu arutatakse.
  • Jaanus Murakas veab nii piimaühistut kui ka Paide tehast, mille edasist juhtimist praegu arutatakse.
  • Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja / Scanpix
E-Piima ühistu ja Paide tehase nõukogu esimehe Kaja Piirfeldti sõnul pole eelmisel aastal tehtud väljaostu pakkumine juba mõnda aega aktuaalne, kirjutab Äripäev. “Praegu käivad läbirääkimised erinevate osapooltega ettevõttesse ressursside kaasamiseks. Nagu ikka, on ka need läbirääkimised konfidentsiaalsed.”
Piirfeldti kinnitusel arutatakse praegu nii tehase kui ka ühistu juhtimise edasist korraldust, aga enne arutelude lõppemist ta infot jagada ei saa. E-Piima ühistut ja tehast juhtiv Jaanus Murakas ütles, et ei saa ettevõtte juhina omanikevahelisi läbirääkimisi kommenteerida.
Loe täispikalt Äripäevast.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

Majandustulemused
  • 12.08.25, 14:28
E-Piim vaidleb Hollandi partneriga miljonite nimel. “Väga kahetsusväärne”
E-Piim Tootmine duubeldas 2024. aastal müügitulu koguni 152 miljoni euroni ja töötajate keskmine palk kasvas pea poole võrra, kuid Paide tehasele õla alla pannud Hollandi partneriga vaieldakse arbitraažis miljonite pärast.
Majandustulemused
  • 28.07.25, 16:40
E-Piima müügitulu kahekordistus, kuid aasta lõppes kahjumiga
E-Piim Tootmise AS lõpetas 2024. majandusaasta tugeva käibekasvu ja väiksema ärikahjumiga. Vaatamata rekordilisele 152,7 miljoni eurosele müügitulule jäi ettevõte siiski 2,44 miljoni euroga kahjumisse. Mullusega võrreldes vähenes kahjum pea miljoni euro võrra, peegeldades Paide uue juustutööstuse stabiilset töörežiimi ja kasvavat tootmismahtu.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.05.26, 15:17
Schneider Electricu juht: Eesti konkurentsivõime sõltub taskukohasest elektrist ja elektrifitseerimisest
Tänapäeva globaalses majanduses on juurdepääs taskukohasele ja usaldusväärsele elektrile muutumas otsustavaks konkurentsiteguriks. Eesti on Euroopa kontekstis heas positsioonis, kuid Schneider Electricu Põhjamaade ja Balti riikide piirkonna juhi Petr Hermanni sõnul sõltub edasine areng elektrifitseerimise kiirendamisest, võrguinfrastruktuuri tugevdamisest ja energiatõhususe parandamisest. Kuigi olulised sammud on juba astutud, „pole kõik veel tehtud,“ rõhutab ta, viidates vajadusele kiiremate investeeringute ja süsteemi ümberkujundamise järele.

Hetkel kuum

Tagasi Tööstusuudised esilehele