Plast on materjal, mille kasutusvõimalused on piiramatud, rääkis kasutatud plastist ehitusmaterjale tootva Neulari omanik Ilo Rannu Pärnu tarneahelakonverentsil.
Neulari juht Ilo Ranno ja tema ettevõtte uusim toode ehk värviline plastlaud. Foto: Raul Mee
Kesk-Eestis tegutsev Neular on keskendunud kasutatud toiduplastile ning Rannu sõnul on tegu suurepärase materjaliga. „Polümeerid on hõlpsasti vormitavad, tugevad, vastupidavad, tootmisjääke peaaegu ei teki ja need tekkivad jäätmedki on hõlpsasti kasutusele võetavad,“ loetles Rannu plasti positiivseid omadusi.
Jätkusuutlikkusest on arenenud justkui ümberjutustamise äri, kus igaüks räägib nii, nagu tema sellest aru saab. Selle asemel peaks jätkusuutlikust tegevusest välja kasvama konkurentsieelis, mitte takistuste rada ja majanduslik viletsus, kirjutab ettevõtja ja Neulari juht Ilo Rannu.
Valitsuses heaksiidu saanud plaan vähendada mikroplasti reostust kogu Euroopa Liidus tähendab karmimaid eeskirju ettevõtetele, kes käitlevad aastas üle viie tonni plastigraanuleid ja või on plastigraanulite vedajaid.
Biolagunevate kiletoodete tootja Dagöplasti käive kasvas mullu ligi 15 protsenti 17,6 miljoni euroni, kuid aasta lõppes siiski kahjumis. Kasvanud sisendkulusid ei õnnestunud klientidele soovitud mahus edasi kanda, märgib ettevõte.
Tööriided on tööstusettevõtetes lahutamatu osa professionaalsest tööohutusvarustusest. Seetõttu kasutavad paljud Eesti tuntud ja ka väiksemad tööstusettevõtted Lindströmi tööriiete täisteenust, mis tagab töötajatele piisavas koguses riideid, nende professionaalse hoolduse ja tööriiete elutsükli lõpus ka nende ümbertöötlemise või taaskasutamise.