Kõikide digiküsimuste lahendus ei ole enam kõikvõimas ERP-süsteem ja ammugi ei too ettevõttele edu pelgalt Exceli-tabelite kasutamine, märgib digitaliseerimisekspert Lauri Antalainen.

- Lauri Antalainen
- Foto: Erakogu
Valmisolek 2023. aastaks on võimalik saavutada vaid läbi digiteadlikkuse ja -oskuste arendamise, rõhutab digitaliseerimisekspert ja Digiwise asutaja Lauri Antalainen.
"Ettevõte, mille protsesside elluviimise keskmes on Exceli-tabelid, ei saa enam olla edukas. Samuti pole enam kõigi digiküsimuste vastuseks üks ja kõikvõimas ERP-süsteem," hoiatab Antalainen.
Edu saavutavad ettevõtted, mis ehitavad oma IT-infrastruktuuri üles mikroteenuste põhimõttel, rakendades praegusele digiajastule kohaseid tööriistu, soovitab ta.
COVID-pandeemia sundis eksperdi sõnul paljusid ettevõtteid alustama digitaliseerimisega. Pandeemia võib küll läbi olla, kuid digitaliseerimise trend jätkub ja pikemas perspektiivis jäävad ellu ettevõtted, mis suudavad oma protsesse järjepidevalt automatiseerida ja digitaliseerida. "Aastaks 2023 valmisoleku eelduseks on vajaliku teadlikkuse loomine ja kasvatamine," märgib ta.
Tulekul!
16. veebruaril toimub Lauri Antalaineni koolitus "
Tööstusettevõtte digitaliseerimise baaskursus", mille tulemusena saavad osalejad aru, kus on nende ettevõtetes peamised kitsaskohad, mida digitaliseerimise abil lahendada.
Vaata täpsemat päevakava ja registreerimisinfot
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui tehaste töökeskustes toimuv töö on reeglina efektiivne, siis seda ei saa öelda näiteks töökäskude liikumise või raporteerimise kohta, leiab digitaliseerimise ekspert Lauri Antalainen.
Investeerimisotsuste tegemisel ja tootearenduses on prototüüpimine ja füüsilises elus läbiproovimine protsessi simuleerimisest märgatavalt kallimad ja aeganõudvamad lahendused, märgib digiekspert Lauri Antalainen.
3 head põhjust tootmise digitaliseerimiseks
Taktiaegade kõrvalekaldumisega seotud asjaolude kirjeldamine on tihti lisategevus, milleks tootmistöötajal pole aega või vastavat tööharjumust ning see jääbki tihti tegemata, kirjutab digitaliseerimisekspert Lauri Antalainen.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.