Tsenter pakub kohalikele puidu- ja mööblitööstustele võimalust tööstusroboti katsetamiseks
Võrumaa haridus- ja tehnoloogiakeskuse EWERS puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER pakub puidu- ja mööblitööstustele võimalust katsetada tootmisprotsessis robotit.
Robotit saab tööstusettevõttes kasutada kuu kuni poole aasta pikkuse ajaperioodi jooksul. Roboti kasutamist rahastatakse kuni kuue tuhande euro ulatuses läbi innovaatiliste tootmislahenduste programmi, mille eesmärgiks on suurendada puidu- ja mööblisektori tootmisettevõtete valmisolekut rakendada innovaatilisi tootmislahendusi ettevõtte efektiivsuse ja konkurentsivõime kasvatamiseks.
Robotid on tulnud, et jääda, võtab mööblitööstuses tööstusroboti rakendamise kogemused kokku Võrumaa Kutsehariduskeskuse Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER arendusspetsialist Erkki Naaris.
Kas valida tööle robot või inimene ja mida selle juures arvestada? Võrumaa Kutsehariduskeskuse Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse TSENTER arendusspetsialist Erkki Naaris tegi kokkuvõtte Kase Factory tootmises toimunud robotikatsetuste põhjal.
Üks viis oma ettevõtte tehnoloogiliselt uuele tasemele viia, allhanke ärimudelist välja murda ja innovatsioone luua on siirdada oma ärisse kuskil mujal juba väljatöötatud teadmisi ja lahendusi. Kuidas just see õigete teadmistega partner üles leida – eriti kui ta ei ole mitte Tartu, vaid näiteks KU Leuveni ülikoolis või lausa teises ettevõttes, kirjutab EASi ja KredExi ühendasutuse arenduskoostöö ekspert Kristi Kõrge.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.