Arvestades kui palju on ühel klassikalisel tootmisettevõttel ressursse materjali all kinni ning kui oluline on toimiv logistika, peab tarnalejuht olema kaasatud ettevõtte kõikidesse otsustesse tippjuhtkonna tasandil, rääkis Pärnu Tarneahelakonverentsil pikaajaline tarneahelajuht Oliver Kotkas ning tõi välja nii mõnedki omapoolsed soovitused.
- Kogenud tarnealejuht, tänane Foxway operatsioonide juht Oliver Kotkas, tuletab ettevõtjatele meelde, et tarneahelajuht peab olema kaasatud ettevõtte juhtimisse kõige kõrgemal tasandil. Foto: Raul Mee
„Viimastel aastatel on ettevõtete tarneahelad pidanud rinda pistma lugematu arvu probleemidega: toorme, elektroonikakomponentide ja konteinerite puudujäägiga, transpordi- ja tollimisprotseduuride pikenemisega, Venemaa-Ukraina sõja mõjudega, survega ettevõtete kulustruktuuridele ja materjali hindadele, kuni riikide lockdown’ide ja tööjõupuuduseni välja,“ rääkis kogenud tarnealejuht, tänane Foxway operatsioonide juht Oliver Kotkas.
Seotud lood
Pänu Tarneahelakonverentsil jagas kerisetootja HUUM tegevjuht Tuuli Tolmats-Aia kogemusi kriiside ajal tarneahela juhtimisest. „Meil ei olnud keerulistel aegadel ühtegi tarneprobleemi,“ rõhutas Tolmats-Aia.
Täna toimub Pärnu kontserdimajas järjekorras 10. Pärnu tarneahelakonverents, mis kannab seekord pealkirja "Uued ajad, uued võimalused ja riskid".
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.