Metsa- ja puidutööstusel on Eesti majanduses jätkuvalt suur roll nii maapiirkondade tööandjana kui ka riigikassa täitjana, selgus uuringufirma E&Y läbi viidud uuringust “Metsa- ja puidusektori sotsiaalmajanduslik mõju.”

- Üks suuremaid tööandjaid Lõuna-Eestis on Võrumaal tegutsev Toftan.
- Foto: Raul Mee
“Tulemused näitavad selgelt, et valdkonna ettevõtete mõju meie majandusele on märkimisväärselt suur, seda nii lisandväärtuses kui ka tööhõives. Arvestades kogu sektoriga seotud majandustegevust, luuakse ühe miljoni tihumeetri puidu töötlemisel 264,7 miljonit eurot lisandväärtust. Eriti suur roll on metsa- ja puidusektoril just maapiirkondade tööhõives - 16% Lõuna-Eesti töökohtadest on kas otse või kaudselt seotud metsa- ja puidutööstusega," sõnas uuringu läbiviija, E&Y konsultatsiooni valdkonna partner Siim Aben.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Metsa- ja puidutööstust peab pigem oluliseks või väga oluliseks Eesti majandusele 80% vastanutest, maapiirkondades pigem oluliseks või väga oluliseks tööandjaks 74% vastanutest. Tõusnud on avalikkuse hinnang ka sektori keskkonnasõbralikkusele.
Ernst & Young Baltic AS-i analüüsist selgub, et metsa- ning puidusektor annab otseselt või kaudselt tööd igale seitsmendale Kesk- ja Lõuna-Eesti töötajale. Sektor moodustab 27% Kesk-Eestis ja 20% Lõuna-Eestis loodavast lisandväärtusest.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.