Valitsusele esitatud metsanduse arengukava elluviimise oluline eeldus on hästi rahastatud õiglase ülemineku plaan. See aitab säilitada ja luua töökohti metsandusega tegelevates piirkondades, leiab tervise- ja tööminister Peep Peterson.
- Tervise- ja tööminister Peep Peterson on rääkinud ka vajadusest töötada välja puidutööstustele palgatoetuse skeem. Foto: Raul Mee
"Metsaraie kärpimise või põlevkivi kaevandamise vähendamisega loome enda ja tulevaste põlvede heaolu nimel sellised töökohad ja tehnoloogiad, mis arvestavad ka meie looduse ja keskkonnaga. Kõik sellised põhimõttelised muutused vajavad riigi tähelepanu ja toetust, sest inimesi ning ettevõtteid ei tohi hätta jätta," ütles Peterson. “Registreeritud töötus on tõusnud üle märgilise 8 protsendi piiri. Seetõttu on oluline toetada inimesi muudatustega toime tulemisel, seda eriti nõrgema majandusega piirkondades,” lisas ta.
Seotud lood
Metsanduse selle kümnendi arengukava läks teadlaste esitatud ettepanekutega kooskõlastusringile. Lisaks kinnitas keskkonnaminister arengukava keskkonna- ja muude oluliste mõjude strateegiline hindamise aruande.
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja poolt korraldataval metsandusfoorumil arutati riiklikke ja rahvusvahelisi poliitikaid ning nende kokkupuudet metsandusega. Samuti kuulati ja arutleti uute tehnoloogiate ja suundumuste üle, kirjutab keskühistu Eramets TÜ tegevjuht ja EPKK nõukogu aseesimees Priit Põllumäe.
Erametsaomanikud ei peaks kartma, et riik hakkab kiires korras piirama nende õigust oma metsa majandada. Samuti tuleb meil meeles pidada, et mets on ka majandamiseks. Need on kaks mõtet, mida keskkonnaminister Madis Kallas soovis oma intervjuus rõhutada.
ESG juhtimine on vajalik nii suurettevõtetele kui ka väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. ESG eesmärke, strateegiaid, arengut ja raporteid küsivad partnerid, kliendid, pangad ja regulaatorid. Kuidas ESG abil oma riske ja võimalusi leida?