Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit kuulutab 20. korda välja “Aasta puitehitise” konkursi. Algatuse eesmärk on tõsta esile uusi ehitisi, mille puhul on kasutatud puitu parimal võimalikul viisil nii rohepöörde, arhitektuurses kui ka ehituslikus mõttes. Konkursile saab töid esitada 7. oktoobrini.
- Raitwoodi puidust kontorihoone osales konkursil 2017. aastal. Foto: Raitwood
Konkursi korraldaja ning Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu konsultant Erik Konze märkis, et puidul on mitu väga head omadust: see on kerge ja vastupidav, samas on see keskkonna- ning inimsõbralik. “Lisaks iseenda tervise hoidmisele peame me mõtlema ka looduse säästmisele ning ettevõtmise peamine eesmärk ongi astuda samme ehitussektori süsinik neutraalseks muutmise poole,” ütles Konze. Ta lisas, et kuigi Eesti on puidu kasutamises ehitussektoris maailmas juba arvestatav suunanäitaja, vajame me endiselt rohkem motivatsiooni selle materjali kasutusele võtuks.
Seotud lood
Kodumaja ASi juhatuse esimees Andrus Leppik ütles ettevõtte lähiaastate plaane kommenteerides, et tulenevalt ettevõtte eesmärkidest ja muu hulgas tänu robot- ja automaatliinide soetamisele ning tootmise laiendamisele tahetakse tootmis- ja ehitusmahtusid kasvatada vähemalt kaks korda. Laienemine omakorda eeldab ka uute töötajate värbamist, ainuüksi käesoleva aasta lõpuks on vaja juurde ligi sada töötajat.
14. korda toimunud aasta puitehitise konkursi peaauhinna võitis tänavu Arcwoodi tehasekompleks Põlvas, mille loomisel on žürii hinnangul oskuslikult kasutatud ettevõtte peamist tootmismaterjali - liimpuitu.
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.