Martin Vares on öelnud, et kriisis tekkinud tarneaehelasegadus on nende äri isegi aidanud. Foto: Tartu Postimees/Scanpix
Kaasatud raha on plaanis kasutada tehnoloogia arendamiseks ja enamate partnerite kaasamiseks. Praeguseks on Fractory töötanud enam kui 24 000 kliendiga ning sadade tootjate ja metallifirmadega.
Tööstuse idufirma Fractory plaanib kasvatada oma müügitulu selle aasta detsembriks 10 miljoni euroni ehk möödunud aastaga võrreldes seitse korda suuremaks.
Metallitöid veebis pakkuv Eesti iduettevõte Fractory tõi turule pilvetööstuse platvormi, mis suudab lugeda kolmemõõtmelisi mudeleid, hinnastades laserlõikust automaatselt.
Vares: toorainete olukord ei parane ilmselt enne teist poolaastat
Näeme, et tööstusesse hakkab jõudma kummipaelaefekt, mida indikeerib toormaterjalide turul toimuv, ütleb tööstussektori idufirma Fractory asutaja Martin Vares.
Metallitööstust digitaliseeriv idufirma Fractory palkas finantsjuhiks Ungari päritolu Tibor Kadari, kes on varem töötanud sellistes tippfirmades nagu Morgan Stanley või Deutsche Telekom.
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.