Fractory äriplaan 2020: müügikäive seitsmekordseks ehk 10 miljoni euroni

Tööstuse idufirma Fractory plaanib kasvatada oma müügitulu selle aasta detsembriks 10 miljoni euroni ehk möödunud aastaga võrreldes seitse korda suuremaks.

Fractory asutaja Martin Vares  Foto: Fractory

Metalldetailide tootmist vahendav Fractory avas mullu Inglismaal oma esimese väliskontori. Pärast uue turu iseärasustega tutvumist on ettevõte kindel, et tehti õige valik.

"Algul oli keeruline, ootasime kultuurilisi erinevusi, aga me ei teadnud täpselt, milles need seisnevad. Teadmatusest tulenevalt on raske näiteks müügiinimesi valida, kuna puudub arusaam, mida klient otsib - on see siis pigem kiire ja korrektne suhtlus, inseneriteadmistega toetamine või midagi kolmandat. Samamoodi nõuab meeskond teistsugust juhtimisstiili," rääkis Fractory juht Martin Vares Tööstusuudistele saadetud teates.

Vares lisas, et kuigi õppimisprotsess pole veel kaugeltki läbi, on järsem õpikõver siiski seljatatud.

Mullu jõudis Fractory Inglismaal ka kuueliikmelise tiimini ja nüüd on plaanis kasvule veelgi kiirem käik anda. "Klientide leidmisega meil raskusi pole olnud, huvi on suur ja insenerid proovivad hea meelega meie veebipõhist tootmisplatvormi. Küsimus on aga selles, et (kuidas) needsamad inimesed hea teenuse ja tugistruktuuriga ikka uuesti tagasi tuua," selgitas Vares ja lisas, et nüüd on ka see osa paigas ja ettevõte on valmis kasvama.

"Plaan on müügiinimeste arvu suve alguseks neli korda suurendada. See on aluseks, et kasvatada detsembri lõpuks käivet 2019. aastaga võrreldes seitse korda ehk 10 miljoni euroni,” avas Vares lähituleviku kavatsusi.

Samas on paigas ka pakutava teenuse arengukava. Esiteks tahab Fractory lehetöötluse täies mahus automatiseerida - see tähendab, et pulbervärvimise ja keermestamise jaoks on vaja kohese hinnastamise lahendust. Seejärel näeb projekt ette juba esimesi katsetusi CNC-töötlemises.

Kuni suve alguseni on Fractory peaeesmärk kiire kasvu saavutamine Suurbritannias, seejärel plaanib ettevõte oma välisturgudele laienemise kogemust aga juba uutes riikides rakendada.

Jaga lugu:
Seotud lood
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077