• 19.01.09, 09:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Stora Enso tahab 5000& töötajat sundpuhkusele saata

Stora Enso piirab alanud aastal tootmist ja alustab täna Soomes rohkem kui 5000 inimest puudutavaid sundpuhkuse läbirääkimisi, kirjutab Taloussanomat.
Stora Enso Soome haru juht Juha Vanhaneni sõnul puudutab sundpuhkusele saatmine ettevõtte kõiki tooteid ja tegevusalasid.
Stora Enso teatas täna, et alustab ametiühingutega läbirääkimisi, et saata üle 5000 töötaja Soomes sundpuhkusele. Üldse töötab ettevõttes Soomes umbes 9000 inimest.
Stora Enso kavatseb osa tehaseid ajutiselt sulgeda, seisak võib kesta Vanhaneni sõnul nädalast mõne kuuni.
Vanhaneni sõnul on reklaami, pakendamise ja ehitamise vähenemine kahandanud nõudmist puidu ja paberi järele. Tehaseid lõplikult sulgeda Vanhaneni sõnul plaanis pole.
Stora Enso piiras toodangu mahtu juba eelmise aasta lõpus, siis vähenes paberi ja papi tootmine 15 protsenti, tselluloosi tootmine 20 protsenti ja saagimisvõimsus 30 protsenti.

Seotud lood

Uudised
  • 07.01.09, 14:37
Stora Enso rivistab oma Eesti puidutöötlusettevõtteid ümber
Eesti suurim puidutöötlemiskontsern AS Stora Enso Timber on pooleteise aasta jooksul sulgenud oma viiest töötlevast ettevõttest kolm. Detsembris lõppes töö Viljandi liimpuitkomponentide tehases ja Paikuse saeveskis.
Uudised
  • 07.01.09, 15:21
Stora Enso koondas Eestis ligi paarsada inimest
Stora Enso Viljandi liimpuidutehases ja Paikuse saeveskis jäi aasta lõpus tööta üle kahesaja inimese.
Uudised
  • 30.10.08, 12:02
Stora Enso sulgeb Viljandi liimpuidutehase
Stora Enso kavatseb sulgeda Viljandis liimpuidust komponente tootva tehase ja viia äri üle Imavere saeveskisse. Töö kaotab 40 inimest, teatas ettevõte börsile.
  • ST
Sisuturundus
  • 26.09.24, 13:15
DSV tegevjuht Alvar Tõruke: oleme tagasi ajas, kus peame hakkama Eestit uuesti leiutama
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele