Kirke Maar: Eesti uus majandushüpe vajab rohkem ja paremat koostööd. Kiiresti!
Kohalike ettevõtjate huvi töötada majanduskasvu nimel ja rakendada uusi tehnoloogiaid on meeletu, aga neil on ka täiesti arusaadavad mured, millega ei tohi neid üksi jätta,kirjutab Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE juht Kirke Maar.
Asetades ennast ettevõtja kingadesse, näeme, kui raske on teha tähendusrikkaid valikuid nii kiiresti arenevas valdkonnas, nagu seda on AI ja robootika, sõnab Kirke Maar. Foto: Raul Mee
Iga nädal toob mõne uudise sellest, kuidas Hiinas on tööle hakanud inimesteta tehased või Boston Dynamicsi humanoidrobot on õppinud lahendama uusi elulisi ülesandeid. Samal ajal võib Eesti kohta lugeda, et meie tööstustoodangu mahud kahanevad ning OECD statistika näitab, et ettevõtluse digitaliseerumine ei kipu meil õnnestuma samas tempos teiste Euroopa riikidega.
Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol korraldatud järjekordses tehisintellekti ehk AI töötoas said oma projektide väljatöötamiseks rahastuse seitse ettevõtet. Kokku investeeritakse pilootprojektidesse 250 000 eurot.
Oktoobris alustas tööd tehisintellekti ja robootika teenuskeskus AIRE, mille eesmärk on anda tööstusettevõtetele nõu, kuidas toodete arendamises tehisintellekti ja robootikat rakendada.
Aina enam ettevõtteid otsib lahendusi energiakulude kokkuhoiuks. Kui seni oli üks lahendus päikesepaneelidega ise energiat toota, siis nüüd on hakatud soetama juurde energiasalvesteid ehk akusid, et tarbimisest üle jäävat energiat müüa võrku just siis, kui see on kõige kasumlikum,“ tõdes Enefit ASi ärikliendi päikese- ja salvestuslahenduste teenuse juht Mikk Tootsi.