Rakvere külje all Sõmeru alevikus puitpelletite tootmisega tegelev Ardor lasi oma tööstuse kõrvale ehitada ligi 1MW võimusega päikesepargi, millest toodetud elektrit hakatakse nüüd päikeseenergia ettevõtte Smartecon abil salvestama.

- Ardori Sõmerus asuv päikesepark.
- Foto: Ardor
“Puitpelletite tootmisel on elekter oluline kulukomponent, selle tarbeks lasime mõne aasta eest ehitada tehase jaoks päikeseenergia tootmisvõimsusi, millest saadud elekter on poole soodsam kui börsilt ostes. Tulenevalt soodsast turuolukorrast otsustasime nüüd lisada päikesepargile ka salvestuslahenduse, mille abil on meil võimalik elektrikulu veelgi paremini juhtida,” ütles Ardori tegevjuht Kuido Kuntro.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
24. septembril saab teada, kuidas vähendada ettevõtte energiakulu alternatiivenergia abil.
Märtsi keskpaigast hakkas uutele elektrivõrguga liitujatele ehk suurematele päikesetootjatele kehtima tagatise maksmise nõue. Päikeseparkide arendaja Smartecon tegevjuhi Magno Kure sõnul aitab see lahti saada fantoomvõisustest, kuid soosib ikkagi üksnes suurtootjaid, sest nüüd on väiksematel võimalus nõutud tagatisrahast lihtsalt ilma jääda. Lisaks kehtestas Elering hiljem erandi, mis sogab vett veelgi rohkem.
Eesti üks suuremaid puitgraanulite tootjaid Warmeston sai konkurentsiametilt loa osta puiduhakkefirma Raja KT.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.