Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) on välja töötanud järgmise viie aasta arengukava esialgse versiooni. Võimalikult laiapindse kaasamise eesmärgil ootab RMK oma kodulehel avaldatud arengukava tööversioonile kuni 13. oktoobrini ettepanekuid.
- RMK matkarada Kõrvemaal. Foto: Erik Prozes
RMK juhatuse esimees Mikk Marran selgitas, et varakevadel alanud strateegia koostamise protsessi alguses jõuti kiiresti arusaamisele, et hea plaan saab sündida ainult siis, kui kaasatud on maksimaalselt kaasamõtlejaid nii RMK seest kui ka väljast. RMK palus kaasumist ja kaasamõtlemist Eesti Keskkonnaühenduste Kojalt, kohalike omavalituste liitudelt, Eesti Erametsaliidult ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidult.
Seotud lood
Riigimetsa puitu saavad edaspidi kasutada eelisjärjekorras need ettevõtted, kes teevad sellest kõrgema lisandväärtusega tooteid. Lisaks saavad riigimetsa raieõiguse ja müügi korra muutusega edaspidi avalikuks RMK kestvuslepingud ning nende tingimused.
Kliimaminister Kristen Michal tegi valitsusele ettepaneku nimetada viis uut Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nõukogu liiget ning edastas uuenenud nõukogule ja juhatusele ootused RMK tegevusele. Riik ootab näiteks suuremat läbipaistvust nii riigimetsade puiduressursi juurdekasvu kui raietegevuse osas, teatas kliimaministeerium.
Euroopa Liidus on peagi jõustumas eFTI määrus, mis toob kaasa olulise muudatuse veodokumentide maailmas – tööstusettevõtetel kui veo tellijatel on nüüdsest selge õigus nõuda digitaalsete veodokumentide kasutamist. See õigus on eriti oluline, kuna just tööstusettevõtted on need, kes veoteenust tellivad ja selle eest maksavad.