„Sellel aastal on teinud rõõmustava populaarsuse tõusu inseneeria. Enim on populaarsust kasvatanud energeetikaga seotud valdkonnad,“ sõnas Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll Tööstusuudistele. „Siin on põhjuseid mitu – hea töötasu pärast lõpetamist ja planeeritud suurinvesteeringud energeetikasse. Üha enam levib arusaamine, et muutusi energeetikas on vaja.“
TalTechi Virumaa Kolledžis alustab 1. septembril tehnikavaldkonna kõrgharidusõpinguid kokku 159 tudengit, kellest 94 alustavad rakenduskõrghariduse ja 65 magistriõppekavadel.
Tänavu sügisel avab Tallinna Tehnikaülikool uue, Eestis unikaalse riistvara arenduse ja programmeerimise magistrikava, mille lõpetajad saavad oskused uute tehnoloogiate loomiseks ja rakendamiseks paljudes valdkondades.
Tallinna Tehnikaülikool avas oma kodulehel laboriteenuste otsingumootori, mille kaudu on ülikooli laborite teenused koos kirjelduste, kontaktide ja meetoditega lihtsalt ja kiiresti leitavad ühest kohast. Algatuse laiem eesmärk on TalTechi ettevõtluskoostöö edendamine.
Elektrisõidukite laadimist, energiavoogude juhtimist kodumajapidamistes ning lokaalsete alalisvoolu energiavõrkude loomist puudutavate tehnoloogiate uurimine viis selleni, et akadeemik, professor ja jõuelektroonika uurimisrühma juht Dmitri Vinnikov valiti TalTechi aasta teadlaseks.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.