Rahvusvahelisel okaspuu saematerjali konverentsil ennustati keskpikas perspektiivis turu langust. Juba praegu on Euroopas tootmine langenud 2% ja nõudlus 5%.
![Puidutööstuste suurima probleemina toodi konverentsil välja nõudluse langus.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=1097dbfa-4a0d-5920-b5ee-fb25e215f264&width=3840&q=70)
- Puidutööstuste suurima probleemina toodi konverentsil välja nõudluse langus. Foto: Lasita Maja
Euroopa Saetööstuse Organisatsioon ja Euroopa Puidukaubanduse Föderatsiooni korraldatav konverents on tavaliselt silma paistnud väga täpsete prognoosidega, kirjutab Holzkurier. Eelmisel aastal tehtud ennustused läksid aga väga valesti. Euroopa Puidukaubanduse Assotsiatsiooni okaspuidu sektorijuht Morten Bergsteni pidi tunnistama, et tema prognoos oli vale. "Okaspuu saematerjali nõudlus 2022. aastal ei kasvanud 2,3%, vaid langes 6,5%. USA tarbimine sel aastal ei kasvanud 2 miljoni m3 võrra, vaid hoopis langes 2 miljoni m3 võrra,” tunnistas Bergsten konverentsil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suures plaanis läheb Eesti puidutööstustel hästi, kuid ees on keerulised aastad. Tarbijakindlus on vabalanguses kõikidel olulistel eksporditurgudel, kirjutab KPMG tegevjuht ja vandeaudiitor Andris Jegers värskes Äripäeva Infopanga puidutööstuse aastaraportis.
Ülemaailmsed saepalgi hinnamuutused olid aasta esimeses kvartalis segased – Põhja-Ameerikas ja Ida-Euroopas hinnad tõusid, Kesk- ja Põhja-Euroopas oli olukord aga vastupidine, selgub värskest WRI ülemaailmse puiduturgude uuringust.
Maailm võtab jätkusuutlikkust üha rohkem omaks ning heitmete vähendamise kiire vajadus on saanud selgemaks, seega on biokütused transpordisektori süsinikuheite vähendamisel üks võtmetähtsusega meede. Biokütuseid ümbritsev õiguskeskkond on keerukas ning erineb riigiti oluliselt.