Eesti juhtiv toiduainete ja hoidiste valmistaja Orkla Eesti Põltsamaa tehas paneb tänavu purki 4800 tonni köögivilju, millest 3500 tonni on eestimaise päritoluga.
- Orkla Põltsamaa tehas paneb tänavu purki 3500 tonni kodumaist köögivilja Foto: Orkla Eesti
Enim kasutatakse köögiviljana Põltsamaa toodangus kurki, mida jõuab marineeritud kujul või valmissalatitesse 2300 tonni jagu. Põltsamaa teistesse purgi- ja valmissuppidesse, salatitesse ja hoidistesse pannakse ka 850 tonni kõrvitsat, 750 tonni kapsast, 280 tonni peeti, 260 tonni kartulit, 200 tonni porgandit, 160 tonni suvikõrvitsat ja 15 tonni punast kapsast.
Seotud lood
Tööstusuudised uuris toiduainetööstustelt, kuidas on õnnestunud sõjapõgenike palkamine ja milliseid probleeme sellega seoses praegu nähakse.
Rohepöördeks on vaja juhti, plaani ja õiget tempot, ütles Orkla Eesti juht Kaido Kaare 4. veebruaril Orkla jätkusuutliku tarbimise ja kestliku elustiili uuringu tulemusi tutvustaval hommikuseminaril.
Tööstusuudised uuris Eesti toidutööstustelt, kuidas on kulgenud sõjapõgenike palkamine ja kuidas sõda toidutööstust mõjutab. “Kindlasti on toidutootjad sunnitud hindu tõstma ja mõned ilmselt lõpetavad ka tegevuse,” sõnab Leiburi personalijuht Jane Pannel.
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.