Kui koroonaviirus kevadel maailmas laialt levima hakkas, kasvas ka nõudlus Chemi-Pharmi desinfektsioonivahendite järele. “Üks Hiina ettevõte tahtis kogu meie toodangu endale osta ja üks Euroopa firma soovis ära osta tehase,” meenutab ettevõtte tehnikadirektor Andres Oltjer.
- "Eesti on odava tööjõu maa staatusest väljunud ja tuleb tunnistada, et ega liinitöölisi enam lihtne leida polegi," ütleb Andres Oltjer ja lisab, et tööstuse tulevik on robotid. Foto: Andres Haabu
Andres Oltjeri sõnul on nõudlus Chemi-Pharmi toodangu järele kasvanud nii palju, et aeg on hakata tehast laiendama. “Lisaks tehnoloogiasse investeerimisele tuleb meil teha suur investeering tehase laiendamisse,” tõdeb ta intervjuus Tööstusuudistele. Lisaks avaldab Oltjer, milline on ettevõtte kõige olulisem tingimus seadmete valmistajatele enne läbirääkimiste alustamist.
Seotud lood
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.