Kohava peab Eesti eeliseks madalat palka

Margus Kohava (Combimill Sakala tegevjuht)
Margus Kohava (Combimill Sakala tegevjuht)

Võrreldes Põhjamaadega, eelkõige Soome ja Rootsiga, peab puidutööstur Margus Kohava Eesti eeliseks meie madalat palka.

„Kõige suurem eelis on meil leida niðid, kus käsitööjõudu pole võimalik vältida. Rootsi ja Soome tunnipalk meie omaga võrreldes – siin ongi meie eelis," rääkis Combimilli omanik Margus Kohava täna Äriplaani konverentsil. "Meie eesmärk pole rakendada palju käsitööd, vaid peame teadma, mis on meie konkurentsieelis.“

Kui võrrelda tunnipalka, siis Eesti keskmine palk on kõrgem kui Lätis ja Leedus, kuid kaugel maas Skandinaavia maadest, Soomest ja Rootsist.

Samas lisas ta, et peab ettevõttes oluliseks just töötajaid. „Meie suurim vara on töötajad! Motiveerime neid ja kaasame. Kõige paremini töötavad need inimesed, kes samastavad end ettevõtte eesmärkidega," rääkis Kohava ja lisas, et hea suhe peab olema tiimi kõigi töötajatega. Oluline on tema sõnul ka juhtide kompetents. „Muidu pole võimalik töötajaid motiveerida,“ selgitas ta.

Alates 2011. aastast impordib Eesti saematerjali rohkem kui ekspordib. „Täna me impordime suures koguses saematerjali. Ligi 900 000 oli eelmisel aastal saematerjali import kuupmeetrites. Siia jääb sellest aga kaduvväike kogus,“ rääkis Combimilli omanik. Peamiselt tuleb see materjal Venemaalt ja Soomest.

Täna toimub Nordea kontserdimajas Äripäeva korraldatud iga-aastane Äriplaani konverents, kus ettevõtjad jagavad oma kogemusi ja plaane.

Margus Kohava esineb ka 3. novembril toimuval konverenstil Tööstuse Äriplaan 2016, kus kuuleb erinevate tööstussektorite perspektiivist tuleval aastal. Vaata konverentsi kava lähemalt SIIT.

 

Osale arutelus

  • Kaisa Gabral

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara