Kraft: miinimumpalga tõus hävitab kergetööstuse

Jüri Kraft
Jüri Kraft

Sangari omanik Jüri Kraft ütles konverentsil Äriplaan 2016, et miinimumpalga tõstmine Eestis 750 euroni hävitab meie kergetööstuse.

„Meil on odav palk ja ei ole inimesi. Inimeste põud on väga suur. Kergetööstusele on juba 20 aastat kuulutatud hukku,“ ütles Jüri Kraft konverentsi arutlusringis. Samas leidis ta, et ideed ja üleskutsed tõsta Eestis miinimumpalk 750 euroni kuus onngi kergetööstuse täielik hukk. „Me vaevu suudame maksta 600 eurot,“ kinnitas ta.

Kraft lisas, et kergetööstussektor töötab praegu kõik ekspordiks. Poliitikud, kes aga räägivad alampalga tõstmisest, tähendab räägivad kergetööstuse hävitamisest.

Krafti sõnul kavandatakse Sangaris järgmiseks aastaks 10%-list käibekasvu. Sangari Rootsi ettevõttes on olukord Krafti ütlusel segasem, kuid sealgi on kasvu näha. Kraftile kuuluva kolmandale ettevõttele Mivar-Viva ei ole tänavune aasta olnud kõige parem ja seal oodatakse tänavu 4-5% kukkumist käibes. Järgmisel aastal on siiski plaanitud taas 5-7% kasvu.

Vaata Äripäevast, millest rääkisid teised Kraftiga samas arutelus osalenud äriliidrid.

Tööstussektorite arengust järgmisel aastal kuuleb lähemalt 3. novembril toimuval konverentsil Tööstuse Äriplaan 2016. Vaata konverentsi kohta lähemalt SIIT.

 

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara