Tanel Raig • 30 september 2015

Kraft: miinimumpalga tõus hävitab kergetööstuse

Jüri Kraft  Foto: Veiko Tõkman

Sangari omanik Jüri Kraft ütles konverentsil Äriplaan 2016, et miinimumpalga tõstmine Eestis 750 euroni hävitab meie kergetööstuse.

„Meil on odav palk ja ei ole inimesi. Inimeste põud on väga suur. Kergetööstusele on juba 20 aastat kuulutatud hukku,“ ütles Jüri Kraft konverentsi arutlusringis. Samas leidis ta, et ideed ja üleskutsed tõsta Eestis miinimumpalk 750 euroni kuus onngi kergetööstuse täielik hukk. „Me vaevu suudame maksta 600 eurot,“ kinnitas ta.

Kraft lisas, et kergetööstussektor töötab praegu kõik ekspordiks. Poliitikud, kes aga räägivad alampalga tõstmisest, tähendab räägivad kergetööstuse hävitamisest.

Krafti sõnul kavandatakse Sangaris järgmiseks aastaks 10%-list käibekasvu. Sangari Rootsi ettevõttes on olukord Krafti ütlusel segasem, kuid sealgi on kasvu näha. Kraftile kuuluva kolmandale ettevõttele Mivar-Viva ei ole tänavune aasta olnud kõige parem ja seal oodatakse tänavu 4-5% kukkumist käibes. Järgmisel aastal on siiski plaanitud taas 5-7% kasvu.

Vaata Äripäevast, millest rääkisid teised Kraftiga samas arutelus osalenud äriliidrid.

Tööstussektorite arengust järgmisel aastal kuuleb lähemalt 3. novembril toimuval konverentsil Tööstuse Äriplaan 2016. Vaata konverentsi kohta lähemalt SIIT.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077