Tallinna Tehnikaülikooli vanemteadur Meelis Pohlak kinnitas 3D-printimise konverentsil, et suvel jõuab Tehnikaülikooli Eesti esimene metalliprinter.
Seni on Eestile lähimad 3D-metalliprinterid Soomes ja Leedus. Pohlaku kinnitusel jõuab aga ka TTÜsse juunis väike metalliprinter. „Riigihange on tehtud ja läheb ostmiseks,“ lausus ta. Ta lisas, et kõik ettevõtted on oodatud seda printerit kasutama.
Konverentsil esinenud ELI juhatuse liige Tõnu Vaher ütles, et ka tema peas on juba aasta otsa tiksunud mõte, millal tasub hakata ettevõttesse metalliprinterit ostma. ELI toodab droone, millede osadest on ligikaudu 30% valmistatud 3D-printeriga.
Vaheri sõnul suures lennunduses juba kasutatakse 3D-printerit. Kui on võimalik printida juba titaanist, siis miks mitte kasutada seda ka väikeste lennumasinate tootmisel, mis muudaks detailid oluliselt tugevamaks ja odavamaks, nentis Vaher.
Seotud lood
GrabCAD asutaja ja juht Hardi Meybaum tutvustas Tallinnas Gustav Adolfi Gümnaasiumis uut koolinoortele suunatud haridus- ja arendusprogrammi Eesti 2.0, mille esimese projektina kingitakse 50 Eesti põhikoolile ja gümnaasiumile 3D-printer.
Eestisse jõudis augustis esimene 3D-metalliprinter. Vaata piltidelt lähemalt.
Äripäeva Tööstusuudised ja TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory korraldasid Eesti esimest 3D-printimise konverentsi.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.