Kodukeemiafirma pakub taas inkassole huvi

Aastaid tagasi tugevalt võlgades sipelnud kodukeemiaettevõte AS Mayeri Industries on taas sattunud probleemsete ettevõtete nimekirja – inkassofirma OÜ Võlakütid koondab Mayeri Industriesi vastu võlanõudeid ja riigile on ettevõte võlgu 2,6 miljonit krooni.

Mayeri Industriesi ainuomanik ja juht Imre Freiberg ütles, et ta ei oska kommenteerida, miks Võlakütid avaldasid eelmise nädala neljapäevases Äripäevas võlgnike nimekirjas tema firma nime. „Meie poole pole selles küsimuses pöördutud,“ kinnitas Frieberg ja lisas, et küll on aga Mayeri Industries võlgu maksuametile. „Tasume võlgnevust vastavalt ajatatud graafikule maksuametiga.“

Freibergi sõnul on võlgnevus tekkinud seoses käibekapitali defitsiidiga. „Võlgnevused ja õigused on enam-vähem tasakaalus vastavalt igapäevasele majandustegevusele,“ rõhutas Freiberg.

OÜ Võlakütid juhatuse liige Ivar Kamarik ütles, et kindlasti ei saa Mayeri Industriesi puhul rääkida ettevõttest, kellel on äkki tekkinud üks ja ainus erakorraline võlg. „Ma ei saa jagada menetluslikku infot ega kommenteerida konkreetsete võlausaldajate nõudeid,“ jäi Kamarik siiski üldsõnaliseks ja lisas, et pealegi on neil suhtlemine Mayeri Industriesiga pooleli.

Kamariku sõnul on selle aasta alguses tegevust alustanud Võlakütid praegu ainus inkassofirma Eestis, kes on valmis võlanõudeid ka ära ostma. „Mayeri Industriesi puhul soovime me firma vastu koondada võimalikult palju erinevaid nõudeid,“ lisas Kamarik.

Varem ASi Tartu Flora nime kandnud Mayeri Industriesi võlg maksu- ja tolliameti ees on aastaid kord kasvanud ja kord kahanenud. 90ndate esimeses pooles püsis ettevõte aga aastaid probleemsete võlglaste nimekirjades.

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara