Kümme millimeetrit paksem aknaleng ja raam
ei suurenda akna soojapidavust, kinnitas Eesti suurima aknatootja Glaskeki
tütarettevõtte ASi Galskek Tartu juhataja Gennadi Jõgi.
„Apelleerida 68 ja 78 millimeetri paksuse lengi ja raami puhul paremale soojapidavusele on rumalus,“ ütles Jõgi. „Nende numbrite vahe on niivõrd tühine. Pigem on tegu visuaalse poolega, sest 78 millimeetrisesse raami on kolmekordset klaaspaketti mugavam ja ilusam sisse panna. Kui me tahame saada aga soojapidavamat aknakonstruktsiooni, siis peaks lengi ja raami paksus olema 82, 88 või veel parem kui see oleks sada millimeetrit.“
Jõgi oli väga skeptiline ka aknatootjate suhtes, kes väidavad, et nende toodangu u-väärtus on 1 või isegi alla selle. „Näidaku nad selle kohta Euroopa Liidu sertifitseerimisbüroo poolt välja antud sertifikaati,“ hüüatas Jõgi. „Inimesi lollitatakse u-väärtusest rääkides, sest sageli ei täpsustata, kas see puudutab klaaspaketti või kogu aknakonstruktsiooni. Jah, klaaspaketi u-väärtuse saavad nad küll isegi alla 1, aga kui see klaaspakett pannakse akna sisse, siis on u-väärtus näiteks 1,3 ja rohkem.“
Jõgi kinnitusel vorbivad Glaskek Tartu automaatliinid 68 millimeetri paksuse lengi ja raamiga aknaid, kuid vajadusel suudavad nad toota ka kümme millimeetrit paksema lengi ja raamiga aknaid. „Paksema puitosaga akende osatähtsus on meie toodangu puhul praktiliselt olematu, sest meie toodangu tellija jaoks on hind olulisem kui kasutegur,“ nentis Jõgi. „Kui inimesel on valida odavam toode ja null koma millegagi soojem aken, siis ta igal juhul valib odavama toote.“
Seotud lood
Et püsida konkurentsis ning suurendada
akende soojapidavust, on aknatootjad hakanud tasapisi juurutama tootmisse
sissepoole avanevaid nn saksa-tüüpi aknaid, mis on senisest kümme millimeetrit
paksema lengi ja raamiga.
Me kõik tahame anda oma panuse keskkonna heaks, kuid seda pole alati lihtne teha. Ühe suurema elektroonika ja tööriistade edasimüüja, RS’i Better World tootevalik on aga mõeldud just selleks, et oleks kergem teha keskkonnasõbralikke ja usaldusväärseid otsuseid, mis on paremad inimestele, planeedile ja teie ettevõttele.
Enimloetud
1
Saksa valitsuse tellimusel saab Ukraina automaatsed luuresüsteemid – Eestis toodetud
5
Riigikohus langetas äsja otsuse suurima maksvõlglase ja BLRT Grupi vaidluse asjus
Viimased uudised
“Intressitõus näitas, et ka tarkvara-idud on surelikud firmad”
Hetkel kuum
Saksa valitsuse tellimusel saab Ukraina automaatsed luuresüsteemid – Eestis toodetud
“Viie aasta pärast on Ukraina meie peamiste turgude seas”
Riigikohus langetas äsja otsuse suurima maksvõlglase ja BLRT Grupi vaidluse asjus
Negatiivse plaani puhul oleks ohus 100 miljonit maksutulu ja 5000 inimese töö
Tagasi Tööstusuudised esilehele