Paikuse saeveskit algusest peale ehk veidi
üle üheteistkümne aasta juhtinud Tõnu Järv on alates eelmise aasta 19.
detsembrist sundpuhkusel.
„Mulle tehti küll ettepanekuid jätkata kontsernis tööd, kuid me ei saanud vastastikusele kokkuleppele,“ sõnas Järv. „Nii ma siis puhkan praegu ja mõtlen elu üle järele. Ma ei tea veel, mida ma tulevikus tegema hakkan.“
Järv ütles, et kuigi Paikuse saeveski ülesehitamine on olnud seni tema suurim ettevõtmine, ei ole tal pärast ettevõtte sulgemist otsest kahjutunnet. „Ega saeveski vinduma jätmine praeguses majanduslikus olukorras poleks samuti õige olnud,“ lisas Järv.
Järv rääkis, et kui varasematel aastatel oli suureks probleemiks toore, siis viimasel aastal sai Paikuse saeveskile saatuslikuks toodangu müük. „Meie jaoks tegi olukorra veelgi keerulisemaks see, et võtsime 2007. aasta suvel üle Sauga lepingud ja toodangu,“ põhjendas Järv. „Sauga saeveski tootis lühikesi ehitusprusse USA turu jaoks, kuid USA turg langes eelmise aasta kevadel ära.“
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti suurim puidutöötlemiskontsern AS
Stora Enso Timber on pooleteise aasta jooksul sulgenud oma viiest töötlevast
ettevõttest kolm. Detsembris lõppes töö Viljandi liimpuitkomponentide tehases ja
Paikuse saeveskis.
Stora Enso Viljandi liimpuidutehases ja
Paikuse saeveskis jäi aasta lõpus tööta üle kahesaja inimese.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.