Töötleva tööstuse müük välisturgudel mullusest väiksem

Kui varasemalt on müügi langust aidanud
kompenseerida ekspordi kasv, siis augustis jäi töötleva tööstuse müük
välisturgudele aastatagusele tasemele veidi alla, teatas
majandusministeerium.

Majandusaktiivsuse vähenemine ja seetõttu ka töötleva tööstuse toodangu langus iseloomustab peaaegu kõiki Euroopa riike. Eesti Konjunktuuriinstituudi küsitletud ettevõtjate hinnangul oli nõudlus augustis alla tavapärase taseme, lähikuudel ei oodatud ka olulist toodangu mahu suurenemist, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Statistikaameti andmetel vähenes augustis töötleva tööstuse toodang võrreldes eelmise aasta sama ajaga 7,1%. Osaliselt oli langus tingitud väiksemast tööpäevade arvust, kuid ka tööpäevade arvuga korrigeeritult jäi toodangu mahu muutus miinusesse (-1,8%).

Toodangu mahtu on suutnud kasvatada samad ekspordile suunatud harud, mis on ka viimastel kuudel näidanud positiivseid arenguid – keemiatööstus (toodangu mahu kasv 5%) ning metalli-, masina- ja aparaaditööstus.

Ligi kümnendiku võrra või rohkem kasvas toodang metalltoodete, meditsiini- ja täppisinstrumentide, masinate ja seadmete tootmises, elektrimasinate ja –seadmete toodang suurenes veerandi võrra.

Töötajate arvu vähendada soovivaid ettevõtteid oli rohkem kui neid, kes prognoosivad töötajate arvu suurenemist. Taoline situatsioon valitses peaaegu kõigis tööstusharudes.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara