Parts: Eesti energiamajandus peab arenema turupõhiseks

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts ütles täna energiafoorumi “Millist energiasüsteemi me tahame” avades, et
Eesti energiamajandus peab arenema turupõhiseks.

Partsi hinnangul saaks siinne energiamajandus turupõhisena olla keskkonnasõbralikum ja elektritootmine efektiivsem, samas aga ei kaotaks riik julgeolekus, teatas ministeerium.

Selleks, et turg aga ka tõepoolest toimima hakkaks, on Partsi sõnul oluline, et erakapital investeeriks tootmisesse, tooks riiki uusi tehnoloogiaid ja arendaks neid ka ise.

„Me saame ambitsioonikate ideaalide poole liikuda vaid siis, kui erakapital leiab keskkonna, kus tasub investeerida energiatootmisse, kus me suudame olla usin ülevõtja ja käia kaasas uute tehnoloogiate arendustega, võimalusel arendada neid ka ise,“ ütles Parts. „Täna on põlevkivi meie tugevus ning selle uisapäisa prügikasti viskamine oleks rumalus. Kuni puuduvad reaalsed alternatiivid, ei saa me kaaluda põlevkivielektrist täielikku loobumist. Keskenduda tuleks küsimusele, kuidas muuta põlevkivielektrit keskkonnasõbralikumaks ja konkurentsivõimelisemaks.“

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium korraldab sel kevadel kolm energiafoorumit, mille eesmärk on avalikkuses läbi arutada Eesti energeetika olulised probleemid ja tulevikuperspektiivid.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara