Eesti Energia: salaja me tuumajaama ei ehita

Eesti Energia pressiesindaja Iveri
Marukashvili sõnul on võimaliku tuumajaama hind ja koht praegu veel
spekulatsioon.

„Tasuvusuuringut pole veel tehtud ja samuti pole veel teada palju need reaktorid võiksid maksma minna. Ega me salaja midagi ei ehita! Tuumajaama arutelu on avalik,” ütles Marukashvili.

Kõigepealt peaks majandus- ja kommunikatsiooniministeerium otsustama, kas Eestil võiks olla tuumajaam. Alles siis hakkaks Eesti Energia tegutsema. „Tõsisem debatt toimub elektrimajanduse arengukava aruteludel ja kui otsus tuleb seal positiivne, siis võiks Eesti 15 aasta pärast astuda tuumariikide sekka,” ütles Marukashvili.

Äripäevale jäi Eesti Energia juht Sandor Liive kättesaamatuks. Eesti Energia pressiesindaja edastas Sandor Liive varasema seisukoha tuumajaama küsimuses.

„Eesti Energia tootmisportfell on praegu liialt ühekülgne – üle 90% elektrist toodame põlevkivist, mis on pikemas ajaperspektiivis võimalike väliskeskkonna muutuste suhtes riskantne ning CO2 mahukas. Eesti Energia soovib oma tootmisportfelli mitmekesistada CO2 vaba tootmise kaudu, investeerides taastuvenergiat tootvatesse tuulikutesse, soojuse - ja elektri koostootmisjaamadesse ning tuumajaamadesse. Ignalina tuumajaama projekt näiteks omab Eesti Energia tootmisportfelli arvestades äärmiselt suurt tähtsust. Ka Soome tuumajaam on meile üks hea võimalus tuumaenergia kasutamiseks tulevikus ning täna tegutseme aktiivselt, et seal osaleda. Eesti Energia ei välista võimalust, et Eestisse võiks ehitada oma tuumaelektrijaama. Tõsine debatt algab aga elektrimajanduse arengukava aruteludel ning kui otsus on positiivne, võib ka Eesti astuda 15 aasta pärast tuumariikide sekka," kommenteeris Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive tuumajaama Eestisse ehitamise võimalikkust.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara