• 30.08.07, 14:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pärnus mahapõlenud alajaama asemele uue ehitamine maksab 20 miljonit

Jaotusvõrk rajab Pärnusse Ülejõe piirkonda selle aasta juunis põlema süttinud alajaama asemele uue, mis peab valmima selle aasta detsembris. Ehituse ja seadmete hinnaks kujuneb üle 20 miljoni krooni, teatas firma.
Alajaama seadmete hanke võitis AS Siemens ning ehitustöösid hakkab teostama Eesti Energia tütarfirma AS Elektriteenused. Lisaks Jaotusvõrgu alajaamale said põlengu käigus kahjustada ka Põhivõrgu seadmed. Kahju suurus oli ligi 15 miljonit krooni. Põhivõrgu seadmete taastamise hange veel käib ning selle võitja ja täpne maksumus selgub lähiajal.
Praegu varustab Pärnus Ülejõel Rääma piirkonda õnnetuse ajal telki rajatud välialajaam, mis ehitati ja seadistati ööpäeva jooksul peale põlengut. Elektrivarustuse kiireks taastamiseks kulutas Jaotusvõrk ligi 5 miljonit krooni.
Põlengust tingitud elektrikatkestuse ajal rajati ligi kilomeetri pikkune maakaabelliin Pärnu haiglale, mis võimaldas haigla elektrivarustuse taastada teise alajaama kaudu. Sel sügisel rajatakse piirkonna parema elektrivarustuse tagamiseks veel mitu uut kaabelliini.
Õnnetust uurinud spetsialistide komisjoni järeldusena põhjustas põlengu lühisele mitte reageerinud kaitseautomaatika, kuna seda toitva akusüsteemi mahtuvus oli vähenenud, mis takistas süsteemi nõuetekohast töölerakendumist.
Pärnu Ülejõe Rääma piirkonda elektriga varustav Metsakombinaadi alajaam süttis põlema 4. juunil kell 9.47, mille tagajärjel jäi elektrita ligi 1400 majapidamist ja ettevõtet. Tulekahju kustutati päästeteenistuse poolt kell 10.45. Enamus piirkonna kliente sai elektri tagasi enne kella kahte päeval. Osade klientide elektrivarustuse taastamine jäi aga järgmisesse päeva.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 13.01.25, 07:00
Põlva puidutööstus Peetri Puit laiendab tehast. “Me ei saa seista paigal, kui maailm meie ümber areneb”
Peeter Peedomaa: “Rasked ajad õpetavad, püsima jäävad vaid tõelised väärtused“
2
Uudised
  • 15.01.25, 12:23
TOP 50 | Kes on 2024. aasta suurimad maksumaksjad tööstuses?
3
Uudised
  • 17.01.25, 10:09
Lunden Foodi juht Ülo Rekkaro loobub tegevdirektori ametist. “Lootsin järeltulija leida oma majast ja leidsin”
Selgus, kes saab uueks juhiks
4
Uudised
  • 16.01.25, 07:52
Aquaphor avab Jüris tööriistade tehase
5
Uudised
  • 14.01.25, 07:57
Luubi all Eesti ja Läti maksud. Fibenoli finantsjuht näeb Lätis kolme eelist
Advokaat: Eesti kolm erinevat maksustamise mudelit viivad investorid segadusse
6
Uudised
  • 15.01.25, 08:10
Tekstiilijäätmest tehakse paneel. Sillamäele planeeritav tootmine sai pea 40 miljonit toetust
Terve maailm otsib lahendusi, kuidas vanu riideid hiigelkogustes väärindada - Eesti tegi ära

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele