Põhivõrgu elektrieksport kasvas aastaga pea kaks korda

2007. aasta teises kvartalis kanti
põhivõrgus siseriiklikult energiat üle umbes samapalju elektrit kui möödunud
aasta samal perioodil, Eestist välja viidi aga pea kaks korda enam elektrit.

Sisetarbimiseks läks 1 700 gigavatt tundi (GWh) elektrit. Piiriülesed vood on Eestist väljuval suunal suurenenud võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kahekordseks, samas sisenevad energiavood on veerandi võrra vähenenud. Eksport, import ja transiitenergia moodustasid selle aasta teisel kvartalil kokku 717 GWh, teatas Eesti Energia.

Elektrivõrku antud energiast toodeti perioodi jooksul taastuvatest energiaallikatest 1,2 protsenti ehk 27,9 GWh. Sellest 19,5 GWh oli tuuleenergia ning 8,4 GWh hüdro- ja prügienergia.

2007. aasta teise kvartali suurimateks lõpetatud investeeringuteks olid Ülejõe alajaama renoveerimine ja laiendus ning Emajõe alajaama 110 kilovoldiste (kV) maakaablite paigaldus Tartus, mis kokku maksid 42,7 miljonit krooni. Perioodi jooksul kuulutati Põhivõrgu liinide ja alajaamade renoveerimis- või ehitustööde teostamiseks välja neli uut hanget. Samuti sõlmiti leping Iru 110 kV alajaama laiendamiseks, et liita sinna Väo koostootmisjaam. Lepingu maksumuseks on 4 miljonit krooni.

Alates 1. maist hakkas kehtima uus kord taastuvelektri ja tõhusa koostootmise toetuse ning ostukohustuse rahastamisel. Vastavalt sellele maksti teises kvartalis tootjatele toetusteks ja ostukohustuse alusel müüdud elektrienergia eest kokku välja 14,5 miljonit krooni.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara