Eestlaste tööstusidu UP Catalyst nimetati euroliidu strateegliselt oluliseks tooraineprojektiks
Euroopa Komisjon valis välja 47 strateegilist projekti, mille eesmärk on suurendada omamaist toorainevõimekust. Nende seas on ka Eesti idufirma UP Catalyst, mille eesmärk on muuta kasvuhoonegaas CO2 akudes kasutatavaks grafiidiks.
Läinud aasta augustis alustas UP Catalyst kolimist uude tootmisüksusse, mis asub Iru jäätmepõletusjaama kõrval.
Foto: Arno Mikkor
Kõigi projektide käivitamiseks kuluks 22,5 miljardit eurot. Strateegiliseks projektiks nimetamine tähendab lihtsustatud loamenetlusi ja lihtsamat juurepääsu rahastamisele. Projekti eesmärk on tagada, et kriitilise tähtsusega toorainete kaevandamine, töötlemine ja ringlussevõtt Euroopas moodustaks 2030. aastaks vastavalt 10%, 40% ja 25% ELi nõudlusest.
Neljandal Baltimaade jätkusuutlikuma ettevõtte konkursil Baltic Sustainability Awards võitsid kümnest kategooriast viies Eesti ettevõtted, süvatehnoloogia idufirma UP Catalyst lausa kahes kategoorias. Lisaks anti välja neli eriauhinda, mille kõik võitsid Eesti ettevõtted.
Elektriautode akudes kasutatavaid süsinikmaterjale arendav Eesti ettevõtete UP Catalyst kaasas edukalt 2,4 miljonit eurot täiendavaid varajase faasi kapitali investeeringuid. Raha kasutatakse, et kiiremini ehitada tööstuslik tootmisüksus.
Süsihappegaasist süsinikmaterjale tootva tehnoloogiafirmaga UP Catalyst liitub endine Skeleton Technologies äriarenduse asepresident Sebastian Pohlmann, kes alustab tööd idufirma tehnoloogiameeskonna juhina.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.