• 19.12.24, 08:30

Kulutused teadus- ja arendustegevusele on ajaloo suurimad

Statistikaameti andmetel oli teadus- ja arendustegevuse kulutuste maht 2023. aastal 702 miljonit eurot, mis on 9% võrra enam kui aasta varem. Teadus- ja arendustegevuse kulude osakaal sisemajanduse koguproduktis (SKP-s) oli 2023. aastal 1,84% ehk viimaste aastate kõrgeim.
Ettevõtete kulutused teadus- ja arendustegevusele olid viimaste aastate kõrgeimad.
  • Ettevõtete kulutused teadus- ja arendustegevusele olid viimaste aastate kõrgeimad. Foto: Toomas Kelt
Statistikaameti juhtivanalüütik Tiina Pärson tõi välja, et kulutuste maht teadus- ja arendustegevusele oli mullu 702 miljonit eurot, mis on 61 miljonit eurot rohkem kui 2022. aastal. „Kulutused ei kasvanud võrreldes eelneva aastaga küll sama kiiresti, kuid nende maht on ajaloo suurim,“ lisas Pärson.

Seotud lood

Uudised
  • 05.06.23, 08:35
Eesti jaoks perspektiivseim rohetehnoloogia on puidu biorafineerimine
Puidupõhised biotooted saavad tulevikus asendada naftapõhiseid ning biorafineerimises on Eestil tugev majanduslik potentsiaal nii teadus- ja arendustegevuses kui ka tootmises, selgub Arenguseire Keskuse lühiraportist “Puidu biorafineerimine: hetkeseis ja väljavaated”.
Uudised
  • 05.10.22, 12:02
Riik toetab teadus- ja arendusteenust pakkuvate ettevõtete seadmete ostu
EASi ja KredExi ühendasutus hakkab toetama teadus- ja arendusteenust pakkuvate ettevõtete seadmete, katsestendide ja muu taolise soetamist.
Uudised
  • 02.02.24, 13:03
Suurema kärata loodud plaan seab eesmärgiks Eesti majanduse kahekordistamise
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis on valminud Eesti majanduspoliitika põhimõtete alusdokument, pikaajalise majanduspoliitika plaan otsib uusi konkurentsieeliseid, eesmärgiks on aastaks 2035. kasvatada Eesti majandus kahekordseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele