17. oktoobril toimus Tartus järjekordne “Puidutööstuse äriplaan 2025”, mis tõi kokku umbes 100 valdkonna eksperti ja juhti. Suures galeriis on näha, kes konverentsil osalesid ja esinesid.
- Barruse juht Martti Kork konverentsi arutelus osalemas. Foto: Johanna Adojaan
Terve päeva kestnud konverentsilt jäi kõlama, et sektori juhid on mures seadusemuudatuste pärast ja investeeringuid hetkel teha pole plaanis.
Konverentsipäeva avas tänavuse puidutööstuse TOPi võitjate autasustamine. Seekord võitis esikoha UPM-Kymmene Otepää, teine oli Kohila Vineer ja kolmas Metsä Wood Eesti.
Seekordsel konverentsil oli laval võimalik näha ka välisesinejat, kelleks oli Itaalia PEFC peasekretär Antonio Brunori, kes avas Itaalia võimalusi Eesti puidutööstusele.
Puidusektori olukorrast ja prognoosidest tegi ülevaate Swedbanki puidusektori juht Alvar Mällo, metsandusreformist rääkis kliimaministeeriumi asekantsler Antti Tooming, tööstuspoliitika arengutest rääkis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööstusvaldkonna juht Kaspar Peek, maaülikooli rollist puidutööstuse toetamisel rääkis metsanduse ja inseneeria instituudi teadus- ja arenduskoostöö juht Marku Lamp, EUDR-temaatika avas BM Certification Estonia tegevjuht Ülo Roop.
Oma äriplaanidest rääkisid Foreko grupp ja Finnlogi majateha. Forekot esindas metsasektori juht ja COO Marti Piirimäe ning Finnlogi tulevikku avas tegevjuht Alar Anton.
Aruteluringis avasid puidusektori olukorda ja investeerimiskliima parandamise võimalusi Barruse juht Martti Kork ja Thermoarena omanik Vahur Pindma.
Seotud lood
Ressursse investeerimiseks on palju, kuid Eesti investeerimiskliima ei soosi seda ning Lätti panustamine näib kindlam, rääkis puidutööstuse Lemeks asutaja Jüri Külvik.
Palk põrus
Tänavune puidutööstuse TOP näitab ilmekalt kriisi sektoris – esikolmik koosneb teadaolevalt esmakordselt vaid ühe valdkonna ettevõtetest ehk vineeritootjatest. Eelmiste aastate edukad on langenud sel aastal kolmanda kümne piirile.
Eesti Erametsaliidu ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja korraldatud Metsandusfoorumil tõdeti, et poliitilisest populismist kantud metsanduspoliitika vähendab meie metsandussektori efektiivsust ja sellest on paljuski tingitud ka puidutööstuse tootmismahtude langus.
Innovatsioon metsanduses ja puidutööstuses peitub koostöös ja ühistes jõupingutustes, usub metsandusekspert ja Itaalia PEFC peasekretär Antonio Brunor, kes räägib oktoobris toimuval konverentsil “Puidutööstuse äriplaan 2025”, kuidas Itaaliasse eksportida ning millised on sealsete ettevõtete ootused ja nõuded.
ESG juhtimine on vajalik nii suurettevõtetele kui ka väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. ESG eesmärke, strateegiaid, arengut ja raporteid küsivad partnerid, kliendid, pangad ja regulaatorid. Kuidas ESG abil oma riske ja võimalusi leida?