Tööstussektori atraktiivseim tööandja on Cleveron, energeetikas Eesti Energia
Uuringufirma Instar toob välja 2023. aasta Eesti suurima ja pikaajalisema tööootuste uuringu tööandjate atraktiivsuse edetabelid, mis põhinevad ligi 6000 Eesti inimese hinnangul. Tabelisse jõudis ka 56 energeetika- ja tööstusettevõtet.
Autonoomsete robotkullerite tootja Cleveron on Eesti atraktiivseim tööstussektori tööandja.
Foto: Liis Treimann
2023. aastal on Eesti kogenud töötajate ja tudengite hinnangul atraktiivsem tööandja energeetikasektoris Eesti Energia, tööstussektoris pakirobotite tootja Cleveron. Kutsekoolide õpilaste eelistatuim tööandja tööstussektoris on Fazer Eesti.
Pakiroboteid ja -automaate tootev tehnoloogiaettevõte Cleveron koondab kahjumlike ärisuundade sulgemise tõttu 20 protsenti kõigist töötajatest. Sel nädalal esitas Cleveron töötukassale ka sellekohase teate.
Äsja Euroopas kõrge disainiauhinna pälvinud Cleveron teatas aasta alguses, et aastaid kestnud kohtutee Hiinas on läbi. Pärast mitmeid tagasilööke tuli Eesti pakiautomaatide tootja patendivaidlusest välja võitjana.
Tööstussektori väikesepalgalised töötajad vajavad motiveerivaid lisaboonuseid, rõhutab värbamisekspert Kerli Kadak. Renditööjõu ettevõte Finesta peab neid eriti oluliseks elektroonikatööstuses, kus lihtsama töö eest makstav palk jääb teistele tööstusharudele alla.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.