Tallinna Tehnikaülikooli majandusteadlased viisid läbi uuringu, mille tulemusel sõnastati kolm peamist soovitust ringmajanduslike praktikate juurutamiseks väike- ja keskmise suurusega ettevõtetes. Uuringu viisid läbi Taltechi majandusteadlased Tarvo Niine, Merle Küttim, Wolfgang Dieter Gerstlberger, Tarmo Kalvet, Tarmo Tuisk, Tarlan Ahmadov ja Ulrika Hurt.
![Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna lektor ja logistikaekspert Ulrika Hurt on üks uuringu autoritest.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=b01f95fd-500a-5d7d-85b3-88b8a89d856a&width=3840&q=70)
- Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna lektor ja logistikaekspert Ulrika Hurt on üks uuringu autoritest. Foto: Tallinna Tehnikaülikool
Tallinna Tehnikaülikool viis 2021. aasta lõpus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel läbi uuringu, mille eesmärk oli selgitada välja Eesti väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) sobivad ringmajanduslikud ärimudelid, leida nende võimaldajad ja barjäärid ning selgitada ettevõtete ootusi riigi toetuse osas. Uuringus analüüsiti nelja tööstusharu: arvutite, elektroonika- ja optikaseadmete tööstus; keemiatööstus, elektriseadmete tööstus ning metallitööstus, kus toimus ettevõtete küsitlus ja tehti fookusgrupi intervjuud. Uuringu tulemusel sõnastati kolm peamist soovitust, mida on vaja ringmajanduse praktikate juurutamiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Põhjamaade kontekstis võivad kliimariskid tunduda jätkuvalt ehk kauged, kuid ometi ei jää neist puutumata ka siinsed ärid, mõjutades peale põllumajanduse näiteks kaubandust, kinnisvara, pangandust, kindlustust. Nõustamisagentuuri Sustinere keskkonnaeksperdi Imre Bányászi sõnul tuleb ettevõtluse seisukohast lisaks asukohale läbi kaaluda tarneahelaga seotud ohukohad.