Saksa energiakontsern RWE tahab aastaks 2030 kasvatada oma meretuuleparkide võimsuse 2,4 gigavatilt 8 gigavatile. Seetõttu kavatseb ettevõte siinkandis mitmeid megaprojekte arendada.

- Ørstedi meretuulepark Gedseri lähistel Taanis. Foto: Liis Treimann
RWE pressiesindaja ütles, et Baltimaad näitavad avamere tuuleenergia arendamisega ambitsiooni oma kliimaeesmärke saavutada. Nii soovib RWE oma 20aastase avamere tuuleparkide arendamise kogemusega ka Eesti vetes elektrit toota.
Pressiesindaja sõnul peab RWE kogu Läänemerd avamere tuuleenergia jaoks paljulubavaks. Nimelt sõnas ta, et siinses meres on head tingumused – püsiv tuule kiirus ja väiksemad lained kui Põhjameres.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Neljapäeval, 27. jaanuaril langetas taastuvenergia tootja Enefit Green kaks investeerimisotsust ning alustab tuulepargi rajamist Ida-Virumaal Purtses ja päikesepargi ehitust Poolas Debnikus.
Eesti elektrijaamad tootsid taastuvatest allikatest 2021. aastal elektrienergiat 2 578 gigavatt-tundi ehk 15,6 protsendi võrra rohkem kui 2020. aastal. Taastuvenergia toodang moodustas lõppenud aastal 40,7 protsenti Eesti elektritoodangust ja kattis 27 protsenti kogutarbimisest.
Taastuvenergia ettevõte Sunly ja Poola päikeseenergia arendaja Alseva Group ühendavad jõud, et kiirendada ja suurendada rohelisele energiale üleminekut.
Tööriided on tööstusettevõtetes lahutamatu osa professionaalsest tööohutusvarustusest. Seetõttu kasutavad paljud Eesti tuntud ja ka väiksemad tööstusettevõtted Lindströmi tööriiete täisteenust, mis tagab töötajatele piisavas koguses riideid, nende professionaalse hoolduse ja tööriiete elutsükli lõpus ka nende ümbertöötlemise või taaskasutamise.