• 27.01.22, 12:39

Enefit Green alustab Purtse tuulepargi ehitust ning rajab päikesepargi Poola

Neljapäeval, 27. jaanuaril langetas taastuvenergia tootja Enefit Green kaks investeerimisotsust ning alustab tuulepargi rajamist Ida-Virumaal Purtses ja päikesepargi ehitust Poolas Debnikus.
Enefit Greeni investeerimiskaca
  • Enefit Greeni investeerimiskaca
  • Foto: Tuuli Härson
Viie tuulikuga Purtse park alustab tööd järgmisel aastal ja hakkab tootma ca 46 gigavatt-tundi elektrit aastas. See rohelise energia kogus katab ära kogu Lüganuse valla või näiteks Hiiumaa aastase elektritarbimise. Pargi võimsus on 21 megavatti.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.26, 15:15
Eesti tööstuses on puudu kuldsetest kätest, mis tulevad üha enam appi piiri tagant
Eesti tööstus seisab silmitsi paradoksiga – tööd ja tellimusi justkui jagub, kuid inimesi, kes need ära teeksid, mitte. Eriti terav on puudus kvalifitseeritud oskustöölistest nagu keevitajad ja CNC-pingi operaatorid, kelle leidmine kohalikult tööturult on muutunud pea võimatuks. “Spetsialistide puudus on jätkuvalt kõrge – uusi inimesi ei tule piisavalt peale ja samal ajal liigub kogenud tööjõud pensionile,” selgitab olukorda Hansavesti asutaja Janek Sirg.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele