Saku Õlletehase müügikäive püsis 65 miljoni tasemel: tuge pakkus ekspordikasv
Saku Õlletehase müügikäive oli eelmisel aastal 65 miljonit eurot ehk 865 000 eurot vähem kui 2019. aastal, sealjuures kompenseeris tuntav ekspordikasv koroonapiirangutest tingitud HoReCa sektori ja turismi madalseisu negatiivse mõju.
Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härmsi sõnul on ekspordi osakaal tõusnud nüüdseks 40 protsendi tasemele.
Foto: Liis Treimann
"Eksport on Saku Õlletehase müügikäibest andnud olulise osa juba aastaid ning mullu saavutas ekspordi osakaal müügist peaaegu 40-protsendilise taseme," lausus Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. "Just ekspordilepingud, tänu millele kasvas Saku enda kaubamärkide eksport 51%, katsid drastilise vähenemise majutus- ja teenindussektori ning turismiga seotud müügis."
Mullu sügisel eksporti Venemaale alustanud Saku Õlletehas laiendab idanaabri turule suunatud sortimenti nelja uue õlle näol ning tõstab lähinädalatel teele saadetavate uute kogustega idasuunalist eksporti pea kaks korda.
Saku Õlletehas pälvis tänavu esmakordselt vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise, mis on tunnustuseks joogitootja ambitsioonikatele eesmärkidele keskkonna ja jätkusuutlikkuse vallas, sealhulgas eesmärgile saavutada juba 2030. aastaks tootmises süsinikheitmete nulltase.
Saku Õlletehase juunikuu suurim mure on seotud euroalustega, sest puidutoorme kriis on vähendanud aluste saadavust ja tõstnud maikuuga võrreldes hinda koguni 50–60%, kirjutab Saku Õlletehase tootmisjuht Romet Roosme.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.