Autor: Tööstusuudised.ee • 28. aprill 2021

Comodule: läbipaistev tootmine on muutumas peamiseks konkurentsieeliseks

Elektritõukerattaid Tuul ja Äike ning asjade interneti mooduleid tootva Comodule’i tehase ja tarneahela juhi Brit Vaga sõnul nõuavad rahvusvahelised suurkliendid lisaks kvaliteedile aina enam ka tootmise läbipaistvust, millest on saamas konkurentsieelis.
Comodule´i elektritõukerattad.
Autor: Liis Treimann

Tänavu ka Pärnu Tarneahelakonverentsil esinev Brit Vaga selgitas, et digitaalsete lahenduste kasutuselevõtmine ka tootmisoperatsioonide jälgimiseks on võimaldanud ettevõttel võita endale kliendiks mitmeid globaalselt suuri ettevõtteid.

„Digitaliseerimise suunas liikumine on võimaldanud Comodule’il tagada just tootmisoperatsioonide jälgitavuse ja kvaliteedi. Normidekohased protsessid annavad klientidele kindlustunde, et ettevõte toodang vastab nende standarditele,“ ütles Vaga.

Tema sõnul tegeletakse just praegu sellega, et tagada veelgi funktsionaalsemad tarkvaralahendused tootmise ja tarneahela jaoks ning ühtne andmevahetus ettevõtte kõigi osakondade vahel. „Oleme ettevõttena praegu just selles faasis, kus panna rõhku digitaalsetele ja võimalikult automaatsetele lahendustele, mis toetaksid veelgi tegevuste skaleerimist edaspidi,“ selgitas Vaga.

Loe lisaks
Comodule´i tehasejuht Brit Vaga: tarneahelate nõrgim lüli on eeldamine

Tootmisel on käed-jalad tööd täis

Comodule on värskelt välja tulnud ka uue lõpptarbijatele suunitletud tõukerattaga Äike. „Kuna nõudlus on tervisekriisi tõttu kasvatanud kergelektersõidukite ehk nii meie tõukerataste kui ka IoT tehnoloogia järgi, siis tootmisel on praegu käed-jalad muidugi tööd täis. Aina rohkem ootab veel ees ja seetõttu proovime liikuda sinnapoole, et tagada võimalikult automaatne ja nutikas tootmine, kus tänu automaatsetele liinidele on ebavajalik töö viidud miinimumi, füüsilised protsessid kajastuksid automaatselt süsteemis ning seeläbi oleks võimalik tagada kõikide protsesside efektiivne toimimine, kiire reageerimine ja ümber kohaldumine,“ kirjeldas Vaga.

Comodule’i tootearendus on suunatud pilguga tuleviku ja rohepöörde suunas. Kõige juhtivam faktor tootearendusel on see, kuidas aidata kaasa rohelisemale mobiilsusele ja vähendada õhureostusest tingitud keskkonna- ja terviseprobleeme. Prioriteediks on seatud ka see, et maksimaalselt Eestis toota ja Eesti tarnijatelt soetada. Mida lähemalt tarnida, seda rohkem aidatakse jällegi kaasa keskkonnasäästule ning tagatakse ka usaldusväärsete, jätkusuutlike ja kvaliteetsete komponentide päritolu.

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077