Elektritõukerattaid Tuul ja Äike ning asjade interneti mooduleid tootva Comodule’i tehase ja tarneahela juhi Brit Vaga sõnul nõuavad rahvusvahelised suurkliendid lisaks kvaliteedile aina enam ka tootmise läbipaistvust, millest on saamas konkurentsieelis.
- Comodule´i elektritõukerattad. Foto: Liis Treimann
Tänavu ka
Pärnu Tarneahelakonverentsil esinev Brit Vaga selgitas, et digitaalsete lahenduste kasutuselevõtmine ka tootmisoperatsioonide jälgimiseks on võimaldanud ettevõttel võita endale kliendiks mitmeid globaalselt suuri ettevõtteid.
„Digitaliseerimise suunas liikumine on võimaldanud Comodule’il tagada just tootmisoperatsioonide jälgitavuse ja kvaliteedi. Normidekohased protsessid annavad klientidele kindlustunde, et ettevõte toodang vastab nende standarditele,“ ütles Vaga.
Tema sõnul tegeletakse just praegu sellega, et tagada veelgi funktsionaalsemad tarkvaralahendused tootmise ja tarneahela jaoks ning ühtne andmevahetus ettevõtte kõigi osakondade vahel. „Oleme ettevõttena praegu just selles faasis, kus panna rõhku digitaalsetele ja võimalikult automaatsetele lahendustele, mis toetaksid veelgi tegevuste skaleerimist edaspidi,“ selgitas Vaga.
Tootmisel on käed-jalad tööd täis
Comodule on värskelt välja tulnud ka uue lõpptarbijatele suunitletud tõukerattaga Äike. „Kuna nõudlus on tervisekriisi tõttu kasvatanud kergelektersõidukite ehk nii meie tõukerataste kui ka IoT tehnoloogia järgi, siis tootmisel on praegu käed-jalad muidugi tööd täis. Aina rohkem ootab veel ees ja seetõttu proovime liikuda sinnapoole, et tagada võimalikult automaatne ja nutikas tootmine, kus tänu automaatsetele liinidele on ebavajalik töö viidud miinimumi, füüsilised protsessid kajastuksid automaatselt süsteemis ning seeläbi oleks võimalik tagada kõikide protsesside efektiivne toimimine, kiire reageerimine ja ümber kohaldumine,“ kirjeldas Vaga.
Comodule’i tootearendus on suunatud pilguga tuleviku ja rohepöörde suunas. Kõige juhtivam faktor tootearendusel on see, kuidas aidata kaasa rohelisemale mobiilsusele ja vähendada õhureostusest tingitud keskkonna- ja terviseprobleeme. Prioriteediks on seatud ka see, et maksimaalselt Eestis toota ja Eesti tarnijatelt soetada. Mida lähemalt tarnida, seda rohkem aidatakse jällegi kaasa keskkonnasäästule ning tagatakse ka usaldusväärsete, jätkusuutlike ja kvaliteetsete komponentide päritolu.
Seotud lood
2014. aastal Taanis asutatud ettevõte KP Cyclery, mis läbis 2020. aasta suvel suunamuutuse, kui liiguti linnarataste tootmiselt kastirataste tootmisele, kaasas investoritelt raha. Sellest hetkest on nõudlus pidevas kasvus olnud ning 2021. aasta esimese kahe kuuga on juba müüdud 50% kogu 2020. aasta müügist ning oodata on kasvu jätkumist.
Praegu on tarneahelates väga palju eeldamist ja see ongi tarneahelate nõrgim lüli, leiab tõukerataste tootja Comodule’i tehase ja tarneahela juht Brit Vaga, kes esineb ka maikuus toimuval Pärnu Tarneahelakonverentsil.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.