Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus kaardistas Eesti tootjaid, kellel on kas täna või potentsiaalne võimekus toota isikukaitse- ja desinfitseerimisvahendeid.
Veebilehel on väljatoodud Eesti ettevõtete pakutav tootevalik ning kontaktid, et soovijad saaksid tootjatega ühendust võtta.
EASi ettevõtluse keskuse direktori Tanel Rebase sõnul on
veebilehe eesmärk viia kokku nõudlus ja pakkumine. „Lisaks meditsiinisektorile, millega tegeleb riik keskselt on nõudlus isikukaitse- ja desinfitseerimisvahendite järele tõusnud ka teistes sektorites. Näiteks kaubanduses ning miks mitte ka tööstuses ja mujal. Kõikide ettevõtete jaoks on oluline oma töötajaid kaitsta,“ rääkis Rebane.
Ta rõhutas, et kaitsevahendite tellimisel tuleb kindlasti veenduda, et need vastavad nõuetele ning vajadusel konsulteerida Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametiga (TTJA). TTJA nõustab igapäevaselt kõiki ettevõtjaid ja pöördujaid ning soovitab kõigil esimese asjana tutvuda
juhendiga, kus kõige olulisem kirjas. Info ja nõuannete saamiseks on loodud ka eraldi e-posti aadressi
[email protected].
„Täname kõiki neid ettevõtteid, kes on aidanud kaasa mõelda ja valmis paindlikult asjadele lähenema,“ ütles Rebane ning lisas, et ka teised isikukaitsevahendeid tootvad ettevõtted saavad endast märku anda täites lehe lõpus registreerimisvormi.
Seotud lood
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.