Rahandusminister: suurte tööstuste võrgutasud tuleks üle vaadata

Rahandusminister Martin Helme ütles eile puitmassitootjat Estonian Celli külastades, et kui Eesti tahab meelitada uusi investeeringuid ja soodustada seniste investorite laiendamisplaane, siis tuleks üle vaadata taastuvenergia- ja võrgutasud.

Rahandusminister Martin Helme   Foto: Tanel Meos

„Estonian Cell on Eesti üks suurimaid eksportööre ja ühtlasi ka oma piirkonna olulisemaid tööandjaid. Sellised ettevõtted on Eestile suur väärtus ja riik peaks kindlasti aeg-ajalt üle vaatama, kuidas nende jaoks meie ettevõtluskeskkonda soodsamaks muuta,“ ütles rahandusminister Martin Helme pressiteate vahendusel.

Nii Eesti naaberriikides kui mujal Euroopas on energiamahukale tootmisele mitmed soodustused ja toetused. Ka Eestis saavad suures mahus elektrit kasutavad ettevõtted taotleda elektriaktsiisi soodusmäära 0,5 eurot megavatt-tunnist tavapärase 4,47 euro asemel. Üks soodustuse saajatest on ka Estonian Cell.

„See võib tunduda küll korraliku soodustusena, kuid arvestada tuleb ka, et meil moodustavad elektri lõpphinnast väga suure osa taastuvenergia- ja võrgutasud,“ rääkis Helme. „Kui me tahame siia meelitada uusi investeeringuid ja soodustada seniste investorite laiendamisplaane, siis tuleks kõik need tasud üle vaadata,“ lisas ta.

Estonian Cell alustas Kundas tootmist 2006. aastal ja ettevõttes töötab 95 inimest. Kogu ettevõte toodang läheb ekspordiks umbes 30 riiki ning seda kasutatakse trükipaberi, kartongi ja pehme paberi tootmiseks.

Rahandusminister Martin Helme külastas eile Kunda puitmassitootjat Estonian Cell, et arutada võimalusi tööstuse edendamiseks Eestis.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077