Eestlaste välja töötatud Skeleton Technologiesi superkondensaatorid hakkavad edaspidi Škoda trammides pidurdusenergiat salvestama.
- Skeletoni juht Taavi Madiberk Skeleton Technologiesi kontoris Kaare tee 3, Viimsis. Pildil Skeletoni kondensaatorite kollektsioon. Foto: Eiko Kink
Škoda Electricuga sõlmitud lepingu järgi paigaldatakse Skeletoni superkondensaatorid ühtekokku 114 trammile, mille ehitamiseks on Škodal lepingud Saksamaal Mannheimi, Heidelbergi ja Ludwigshafeni omavalitsusega, selgub Skeletoni kodulehelt.
Superkondensaatoritega kogutakse kokku trammide pidurdamisel kulunud energia ning seda kasutatakse trammide kiirendamise ajal, vähendades seeläbi elektrikulu ja säästes raha. Superkondensaatorid muudab eriti sobivaks sellesse rolli asjaolu, et neid on võimalik laadida sekunditega.
"Skeletoni Technologiesil on olemas see kvaliteedile suunatud mõtlemine, mida sellistel kriitilistel rakendustel on vaja. Väga suur energiamahutavus ja efektiivsus annavad neile ilmse konkurentsieelise," ütles Škoda Electricu hankejuht Stansilav Wizur.
Skeletonile annab uus leping kindlust, et sellega suudetakse ka edaspidi linnatranspordis kaasa lüüa, olgu siis Saksamaal või mujal maailmas. "Sellised projektid näitavad, et superkondensaatorite tootjariigid ei ole põrmugi piiratud Hiina ja USAga. Me näitame, et energisalvestustehnika tootmine on ka Euroopas täies elujõus," ütles Skeletoni juht Taavi Madiberk.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.