Selleks, et intelligentsust tööstusseadmest välja võtta, peab kasutaja sellest seadmest intelligentsusega üle olema, rääkis Tehnoloogia Arenduskeskuse IMECC juht Jüri Riives Targa Tööstuse konverentsil.

- Jüri Riives
- Foto: Tööstusuudised.ee
„Roboteid kasutatakse tööstuses aina enam, robotite arv kasvab pidevalt. Kindlasti on selles edukad olnud Aasia, USA ja ka Euroopa tuleb järele. Trend on massiline robotite kasutamine tööstuses,“ rääkis Jüri Riives ettekandes.
Roboteid on Riivese sõnul vaja põhjusel, et tootmine on aina enam kliendikesksem ja järjest vähem on võimalik toota ühte ja sama asja. „Ei ole ka pikki mõtlemisaegu, toodet on vaja täna ja kohe ning võimalikult odavalt. Sealjuures on oluline ka kõrge kvaliteet,“ selgitas ta.
Ka Eestis kasutatakse aina enam tööstusroboteid. Hetkel on Eestis ca 250 tööstusrobotit, mille hulka ei arvestata manipulaatoreid. Kasvutrend on Riivese sõnul aga selgelt olemas ja tööstusrobotite arv tõuseb 2020. aastaks Eestis hinnanguliselt 400 robotini.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Maailm liigub selles suunas, et juba tootjad müüvad kompleksseid seadmeid. Seadmed lähevad targaks, väga targaks. Seade ütleb, millal on vaja seda hooldada, tööriista vahetada või ka seda, kas sa kasutad seadet ratsionaalselt. Seade muutub aina enam teie sõbraks ja partneriks ning seda tänu selle intelligentsusele. Aga selleks, et seda intelligentsust seadmest välja võtta, peate teie ise seadmest intelligentsusega üle olema,“ sõnas Jüri Riives.
Täna toimub Äripäeva teemaveebi ja IMECCi konverents „Tark Tööstus: Industry 4.0 Eestis.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstus 3.0 tähendab automatiseerimist ja see on Eesti jaoks suurema väärtusega kui Tööstus 4.0, sõnas LeanEsti tegevjuht Marko Saviauk 10. märtsil toimunud Targa tööstuse konverentsil.
Täna toimub Äripäeva teemaveebi tööstusuudised.ee ja IMECCi korraldatud konverents "Tark Tööstus: Industry 4.0 Eestis", kuhu on kogunenud pea 120 osalejat.
Riik ootab ja loodab, et ettevõtjad panustaksid rohkem automatiseerimisse ja digitaliseerimisse ning oleksid valmis nii töötajaid ümber õpetama kui ka koostööks teadusasutustega, pani ettevõtlusminister Urve Palo 10. märtsil toimunud Äripäeva konverentsil „Tark tööstus: Industry 4.0 Eestis“ ettevõtjatele südamele.
Tööstus 4.0 nõuab teistsugust haridusmudelit ja klassikalise mudeli järgi spetsialistide koolitamine ei toimi, hoiatas Festo Oy Ab Eesti filiaali tegevjuht Frid Kaljas täna toimunud Targa tööstuse konverentsil.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.